Güncel

Pinterest Güvenlik için Kibar Olmayı Hatırlatıyor

Teknoloji dünyasında, teknoloji kullanımı hem kötü hem de iyi nedenlerle kullanılmaktadır. Bazen sosyal medya platformlarını kullanan kullanıcılar, kaba sözler ve incitici gönderiler kullanarak saldırgan olabilir. Ancak şimdi tüm sosyal medya platformları bu saldırgan ve ırkçı yorumları azaltmak için kurallar getiriyor. Benzer şekilde, her tür fikri aramanıza ve bunları kaydetmenize olanak tanıyan görsel keşif platformu Pinterest güvenlik için kırıcı ve saldırgan gönderileri veya açıklamaları azaltmak için yeni yönergelerini ve araçlarını yayınladı. Bu yönergeler bir “pozitiflik hatırlatıcısı” içeriyor.

Pinterest Güvenlik
Pinterest Güvenlik İçin Kibar Olmayı Hatırlatıyor

Pinterest Güvenlik İçin Yayınladığı Yönergede Neler Söylüyor?

Pinterest topluluğu tarafından yayınlanan yeni kaynak merkezi, İçerik Oluşturucu Modu olarak bilinir.. Bu özellik, çevrimiçi zorbalık ve taciz konusuna ve tüm platformların bundan dolayı aldığı eleştirilere ışık tutmak için tanıtıldı. Pinterest’in kurucu ortağına göre, Pinterest topluluğu her zaman kullanıcılarıyla ilgilenir ve siber zorbalığa karşı bildirimde bulunur ve topluluk, diğer tüm platformların sert ve cahil olarak ortaya çıktığı insan merkezli bir şirket kurmaya kendini adamıştır. çevrimiçi zorbalık ve tacize karşı.

Pinterest’e göre kullanıcılar, müzik ve metin vb. Dahil olmak üzere fotoğraf ve videoların yayınlandığı Hikaye pinlerini yayınlamadan önce İçerik Oluşturucu Kodunun kural ve düzenlemelerini kabul etmelidir. çevrimiçi olarak nazik olun ve gönderilerinde veya yorumlarında herhangi bir yorum veya nefret söylemi kullanamaz.

Pinterest şirketi uzun yıllardır piyasada ve tüm dünyada 450 milyondan fazla kullanıcıya sahip, ancak şirket işyerinde ayrımcılık konusunda bazı iddialar altında. Pinterest’in iki eski çalışanı da yüz ayrımcılığına maruz kaldıklarını ve şirketteki diğer çalışanlarla eşit ücret almadıklarını belirtti. Bu nedenle 2020 yılında şirket cinsiyet ayrımcılığı davası açtı.

Şirket ayrıca yorumlarda yer alan ve nefret uyandıran anahtar kelimeleri kaldıracak yeni araçlar sunmaya çalışıyor. Şirket elinden gelenin en iyisini yapıyor. Pinterest bir resim paylaşım platformu olarak, beslemelerinde üç yorum kullanarak olumlu yorumlar gösterebileceklerini söylüyor. Platformların hiçbirinin mükemmel olmadığını ve hiçbirinin mükemmel olmadığını söylüyorlar ancak değişmek ve en iyi sürüm olmak için ellerinden geleni yapıyorlar ve taciz ve zorbalık içermeyen bir platform olmak için adımlar atıyorlar. Pinterest güvenlik için platformunda herhangi bir nefret söylemini veya yorumu kaldırmanın yeni özelliklerini ve yollarını sunuyor.

Kaynak
Pinterest is reminding its users to be kind online, to make its platform a more safer place

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu