Güncel

Pinterest Makyaj Alışverişini Kolaylaştırıyor

Pinterest makyaj malzemesi alışverişi konusunda alışkanlıklarınızı değiştirecek. Pinterest, mağazaya gitmeden makyajı deneyebileceğiniz yeni AR ‘Deneme’ aracının lansmanı ile teknolojik ilerlemeyi tamamen başka seviyelere taşıdı. Daha önce Google’ında benzer bir şekilde artırılmış gerçeklik ile alışveriş deneyimi başladı.

Pinterest, geçtiğimiz yıl NARS, Neutrogena, Thrive Causemetics, Estee lauder gibi ünlü markalarla AR ruj Try on Pins’i piyasaya sürdü ve şimdi onları Lancôme, YSL Beaute, Urban Decay ve NYX profesyonel makyaj kozmetikleri dahil olmak üzere göz farı alışverişi yapılabilen Pinlere genişletiyor.

Pinterest Makyaj Deneyimi
Pinterest Makyaj Deneyimi

Pinterest Makyaj Deneyimini Sanal Hale Getiriyor

Pinterest’e göre, kullanıcılar lens ve göz farı denemesi aracılığıyla, ürünleri doğrudan telefonlarının kamerasından denemek ve satın almak için görsel arama ve AR teknolojisinden yararlanabiliyor. Aramada kamera simgesine tıklayarak basitçe yapabiliyor. Böylece kullanıcılar farklı makyaj ürünlerine bakmaya başlayarak stoktaki renk tonlarını deneyebilir. Ayrıca kullanıcılar, bunları fiyat aralıklarına ve markalarına göre kaydedebilir veya satın alabilirsin.

Sanal deneyim, yaklaşık dört bin göz farı gölgesinde etkindir; ruj deneme deneyimi de ücretsiz olarak yaklaşık on bin tonda bulunuyor. Göz farı ve ruj, cilt tonu koruyucularla da entegredir, bu nedenle Pinterest, ürünlerin farklı tonlarını denerken ve test ederken size önerileri gösterecek. Ayrıca diğer ilgili görünümleri de önerecektir. Şirket, AR özelliklerinden para kazanmayacak ve reklamlar yoluyla gelir elde etmeye devam edecek.

Pinterest AR

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu