Güncel

Pinterest : En Çok Değer Kazanan Sosyal Medya Şirketi

Günümüzde gündem de fazlaca yer alan sosyal ağlar genellik ile Twitter, Facebook, Instagram ya da Snapchat ama bunların tamamını piyasa performansı ile geride bırakan bir tane var ki diğerleri gibi konuşulmuyor: Pinterest.

Bu yıl, yani 2020 yılının ilk 9 aylık süreci boyunca hisse değeri en fazla yükselen sosyal medya şirketi Pinterest oldu. Raporlar göz önünde bulundurulduğunda şirketin hisseleri şu an ki dönemde %125 değer kazanır iken Facebook %25 Twitter %40 ve Snapchat hisseleri ise %60 değer kazandı. Bu yükselişte Apple firmasının da ciddi bir etkisi olduğu ifade ediliyor.

2020’de Değer Kazanan Sosyal Medya Şirketi Pinterest Oldu
2020’de Değer Kazanan Sosyal Medya Şirketi Pinterest Oldu

Apple’ın akıllı telefonlarında kullanıldığı son işletim sisteminin içerisinde yer alan ve yardımcı uygulamalar kullanılarak elde edilen kişileştirilmiş ara yüz sayesinde, kullanıcılar fikir edinmek amacı ile Pinterest’e akın etti. Uygulama normal dönemlerden üç kat daha fazla indirilmeye başlandı. Bu durum reklam veren kişilerin ilgisini Pinterest şirketine kaydırmasına da aracı oldu. Ayrıca yeni hikayeler özelliği de kullanıcıların ilgisini çekti.

Pinterest Uzun Vadeli Plan Yapmalı

Pinterest şirketinin uzun vadede kendisini yatırımcılara tanıtmaya ve kanıtlamaya devam etmesi gerekiyor. Şirket 2019 senesinin son dört ayında artı yazdıktan sonra bu yılın son dört çeyreğinde eksi yazmıştı. Bu konuda analiz yapan analistlerin tahminine göre, şirket 2020 yılının az da olsa artıda kapatacak ve Pinterest’i takip eden 28 analistin içerisinden 20 analist de firmanın hedef fiyatlamasında artırıma gitti.

Pinterest firmasının en büyük farkı diğer tüm büyük sosyal ağlardan bu dönemde ayrışarak Facebook, Youtube gibi şirketlerin aksine düzenlemelerden uzak kalmış olmasıdır. Pinterest’in şu dönemde Amerika Birleşik Devletlerin’de 96 milyon ve küresel alanda da ABD dışında 320 milyon aktif halde kullanıcısı bulunuyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu