Güncel

Pinterest Story’ler ile Karşınızda

Pinterest Story’ler kullanıma sunuldu. Hikayeler neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarında popülerlik kazandı ve Pinterest de çoğunluğa uydu. Uygulamaya yeni giriş yaptıysanız, “Sizin İçin” sekmenizin üst kısmında bir dizi hikaye iğnesi görmüş olabilirsiniz. Bu hikayeler, diğer uygulamalardaki hikayeler gibi çalışıyor. Ancak aralarındaki fark, yirmi dört saat sonra kaybolmamaları ve pim içinde yaşamaya devam etmeleridir.

Pinterest Story'ler ile Karşınızda
Pinterest Story’ler ile Karşınızda

Pinterest, hikaye özelliğinin uygulama için ne kadar iyi olduğunu kontrol etmek için test amacıyla geçen Eylül ayında bu hikaye özelliğini ekledi ve bu özellik kullanıcı sayısını yavaş yavaş artırıyor. Başlangıçta kullanıcılar, takip ettikleri içerik oluşturuculardan bazı hikayeleri tüketebiliyordu. Ancak şimdi uygulama özelliği genişletiyor ve seçilen kullanıcı gruplarını vurgulayan çok katılımcılı bir hikayeyi test ediyor. Özellik hala test aşamasında olduğundan, yalnızca birkaç seçilmiş kullanıcı tarafından kullanılabilir ve kademeli olarak artmaktadır.

https://twitter.com/PastelVampXOXO/status/1351611231740846080
Pinterest Story

Soru, neden diğer tüm uygulamaların kendi uygulamalarıyla ilgili hikayeler sunduğudur. Snapchat, tüm hikayelerin babasıydı ve birkaç yıl sonra Facebook ve Instagram takip etti ve uygulamalarına hikaye özelliğini tanıtarak onu yerinden etti. Ayrıca Twitter’ın da uygulama içerisine story’ler eklemesiyle, insanlar hikayelerin neden her yerde olması gerektiğini sorguladı.

https://twitter.com/KenSchillinger/status/1351717175363596288
Pinterest Story

Bunun cevabı, haberlerin hızla yayılması açısından hikayelerin daha popüler olmasıdır. Örneğin, bir resim veya tarif yayınlarsanız, gönderi bağlantısını hikayenize koyabilirsiniz ve takipçileriniz gidip kontrol edebilir. Bu nedenle hikayeler, etkileşim açısından gerçekten yararlıdır ve özellikle genç nesiller arasında hikayelerin popülaritesi anlık olarak arttığından, Google dahil olmak üzere çoğu uygulama bu özelliği ekliyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu