fbpx
Güncel

Playstation 5 Digital Edition Çıkış Fiyatı

Teknoloji devi Sony’nin 2020 yılının son çeyreğinde piyasaya sürmüş olduğu PlayStation 5’in Dijital Edition versiyonu, en sonunda Türkiye’ye geliyor. Resmi PlayStation Türkiye Twitter hesabının yapmış olduğu açıklamaya göre konsolun, disk takma yeri olmayan sürümü, şubat ayı içerisinde Türkiye’deki PS5 severlerle buluşacak.

PlayStation 5’in disk girişi olan sürümü ise, geçtiğimiz aylarda oldukça az stok adedi ile piyasaya gelmişti. Fakat bu stoklar kısa bir süreç içerisinde bitince ortalık, el altından satış yapanlara kaldı. Şu zaman itibari ile Türkiye’de satış yapan e-ticaret platformlarını incelediğiniz zaman, birkaç satıcıda olan PS5’in oldukça pahalı fiyatlarla satılmaya çalışıldığı görülüyor. Twitter üzerinden yapılan açıklama ise Playstation 5’in direkt olarak fiyatına etki edecek gibi görünüyor.

PlayStation 5 Digital Edition Tavsiye Edilen Fiyatı

Resmi Playstation Türkiye Twitter Hesabının Paylaşmış Olduğu Playstation 5 Digital Edition Fiyatı
Resmi Playstation Türkiye Twitter Hesabının Paylaşmış Olduğu Playstation 5 Digital Edition Fiyatı

PlayStation 5’in ana sürümü ile digital edition arasında olan fark ise disk olup olmamasından ibaret. Yani kısaca normal sürümde oyunların CD’sini alıp takabiliyorsunuz fakat Digital Edition olarak gelen bu sürümde ise böyle bir özellik bulunmuyor. Yalnızca PlayStation’ın kendi mağazası olan Playstation Store üzerinden satın alıp, bu oyunları internet bağlantınız sayesinde konsolunuza indirmeniz lazım.

Playstation 5 ve Playstation 5 Digital Edition fiyatına gelecek olursak. Ana sürüm olan Playstation 5’in fiyatı 7499 TL olarak gözüküyor. Diğer gelecek olan Digital Edition sürümü ise resmi twitter hesabının yapmış olduğu açıklama ile birlikte tavsiye edilen satış fiyatı 5999 TL olacak gibi gözüküyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?