Güncel

Türkiye PlayStation 5 Fiyatı Açıklandı

Japon teknoloji devi Sony‘in yeni nesil konsolu PlayStation 5‘in merakla beklenilen Türkiye fiyatı nihayet belli oldu. Böylece PlayStation 5 fiyatı, 8,299 TL’lik seviyesi ile 19 Kasım’da teknoloji marketler ve web mağazalarında satışa açık hale gelecek.

Türkiye Playstation 5 Fiyatı Seviyeleri Belli Oldu.
Türkiye Playstation 5 Fiyatı Seviyeleri Belli Oldu.

Türkiye’de ki dolar kuru ve ek teknoloji vergisi de dahil fiyatının 9000 ila 10000 TL arasında olması beklenilen yeni nesil oyun konsollarının fiyatı bugün PlayStation Türkiye hesabının yaptığı resmî açıklamayla belli oldu. Açıklamaya göre 8,299 TL’ye satışa sunulacak. Önerilen perakende satış fiyatı olarak 8,299 TL olacağı ifade edilen oyun konsolunun, Türkiye’de satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebileceği de söyleniyor. Bu da yeni nesil oyun konsolunun çıkış tarihine kadar fiyatının değişebileceğini gösteriyor.

Playstation 5 Oyun Fiyatları Nasıl Olacak?

Oyun tutkunları mevcut fiyattan hiç memnun değil. Birçok oyuncunun fikri, sadece konsola özel oyun oynayabilmek için bu kadar para verilmesini gereksiz buluyor. Fiyatların bu kadar yüksek olmasının bir nedeni de haliyle kur farkı. Konsolun yanı sıra ayrıca oyunların fiyatları kesin olarak açıklanmadı. Gözler oyunların fiyatlarına çevrilirken bilindiği üzere geçen hafta PlayStation Türkiye oyun fiyatlarına gelen zamlar büyük tepki toplamıştı.

Oyun dünyasına dair son haber için Teknotomy Oyun kategorisindeki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu