Güncel

PlayStation 5 Güncellemesi Geldi

Yeni nesil konsolların çıkmasıyla birlikte çoğu kişinin gözünün üzerinde olduğu PlayStation 5 güncellemesini aldı. Gelen güncellemeyle birlikte konsol 1080p monitörlere 120Hz ekran tazeleme hızı sunacak. Bununla birlikte daha iyi bir HDMI kontrolü sunan güncelleme oyuncular tarafından oldukça sevildi. Ek olarak bu güncelleme konsolun, oyunları farklı bir USB sürücüsüne depolamaya izin veriyor.

Sony, paylaşmış olduğu bir yazıda PS5 için gelecek olan güncellemenin detaylarını paylaştı. Böylelikle PS5’e uyumlu olan TV’lerde zaten 120Hz ekran yenileme hızı vardı. Fakat bu güncellemeyle birlikte daha yüksek ekran yenileme hızına sahip olan 1080 monitörlerde konsolu çok rahat bir şekilde çalıştıracak.

PlayStation 5 Güncellemesi 1080p Monitörlerde 120Hz Ekran Tazeleme Hızını Getirdi
PlayStation 5 Güncellemesi 1080p Monitörlerde 120Hz Ekran Tazeleme Hızını Getirdi

PlayStation 5 Güncellemesi 1080p 120Hz’i Destekleyecek

Bunun yanı sıra HDR modu desteklemeyen bir oyun veya uygulama kullanılırken görüntü çıkışını HDR olmayacak şekilde değiştirebilme seçeneği de sunulmuş durumda.

Boyutu 900 MB olan güncellemede birden fazla özelliğe yer verilmiş durumda. Oyun içi sohbeti devre dışı bırakma, satın alınan oyunları arama ve kitaplıkta bulunan oyunları gizleme gibi özellikleri getirmiş olan güncelleme, kullanıcılara son derece kolaylık sağlamış durumda.

Tüm bunların yanı sıra güncelleme, PS5 konsolu açıldığı zaman TV’yi açacak olan ayarlar arasında ayrı ayrı seçim yapabilecek şekilde geçişlere müsaade ediyor. Böylelikle kullanıcılar TV kapansa dahi konsolu bekleme moduna alabilecek. 

Ek olarak kullanıcılar, ayarlar kısmında bulunan “Oyunları Yönet” kısmına baktığı zaman takip edilmiş olan bütün oyunları görme imkanına sahip olacak. Böylelikle konsol, konsol sahiplerine tek tek haber göndermek ve kullanıcıların oyun merkezi kısmına gitmesine gerek kalmadan oyunları takip etme modunu bırakmaya izin verecek.

Güncellemeyle alakalı olarak bütün detaylı bilgilere bakmak için PlayStation internet sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu