Güncel

Playstation 5 Karaborsaya Düştü

Türkiye’de 8299 TL‘lik etiket fiyatıyla dün satışa sunulan Playstation 5 şu an da neredeyse bütün satış mağazalarında tükenmiş durumda. Daha ön sipariş sürecindeyken bile bütün stoklarını tüketen Playstation 5 karaborsaya düştü. Playstation 5’in bazı websitelerinde Türkiye garantisi ile birlikte 15 bin TL’ye satıldığı görüldü. Buna ek olarak konsolu sipariş edebilmiş olan bazı insanlar konsolu 13- 14 bin TL civarında satmaya başladı.

Playstation 5 Karaborsaya Düştü
Playstation 5 Karaborsaya Düştü

Bu durumun sadece Türkiye’ye özgü olmadığını da belirtmek gerek yurt dışında da Playstation 5 için ciddi bir stok sıkıntısı yaşanıyor. Durum böyle olunca yurt dışında da aynı Türkiye de olduğu gibi Playstation 5 karaborsaya düştü. Fakat Playstation 5 almak için acele etmeye gerek yok. Çünkü Sony’nin Playstation 5 için seri üretime geçtiği söylendi.

Playstation 5 Karaborsaya Düştü
Playstation 5 Karaborsaya Düştü

Playstation 5 Aksesuar Fiyatları Ne Kadar?

Playstation 5’in oldukça farklı dizayn edilmiş oyun kumandası DualSense’in Türkiye satış fiyatı 1099 TL olarak belirlendi. Playstation’u Xbox ile karşılaştırmak gerekirse Xbox’ın yeni nesil oyun kumandası ise 999 TL. Ayrıca Playstation 5’in standart medya kumandası ise 499 TL. Playstation 5’in resmi kablosuz kulaklığı ise 1600 TL’lik etikete sahip. DualSense standı 499 TL orijinal PS5 kamerası ise 949 TL’lik fiyata sahip. Bu aksesuarların neredeyse hepsi tükenmiş durumda ve karaborsada oldukça fahiş fiyatlara satılıyorlar.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu