OyunGüncel

PlayStation 5 Oyun Fiyatları Belli Oldu

PlayStation 5
PS 5

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 konsolunun çıkacağı belli olmuştu. Artık PlayStation 5 fiyatı resmi olarak belirlendi. Açıklanan fiyatlar ile Sony herkesi şaşırtmayı başardı. Aşırı yüksek fiyatlara satılacağı beklenen konsolun, çok daha uygun fiyatlarla satışa çıkarılacağı açıklandı. Peki oyunların fiyatı ne kadar?

Sony, konsollar için müjdeli haberi verdi ancak konsol tutkunlarının merak ettiği bir başka konu daha var o da oyun fiyatları. Konsolların satış fiyatları beklenenin altında ama konsollara gelecek oyunların fiyatları dudak uçuklatacak seviyelerde.

PlayStation 5
PS 5

PlayStation 5 Oyun Fiyatları

Sony tarafından yapılan açıklamada oyunlar için fiyat artışının olması gerektiği ifade edildi. Sektörde yüksek maliyetleri karşılamak adına bunun zorunlu olduğunu söyleyen firma yetkilileri, oyunlar için fiyatları 70 dolar olarak belirledi.

Sony ‘nin oyun fiyatları hakkında yaptığı açıklama, konsol tutkunlarını pek memnun etmese de oyun yayıncılarını mutlu etti. Call of Duty Black Ops Cold War hazırlıklarına devam eden Activision, EA Games ve 2K Games’in de bu karara uyacağı ve oyunları 70 dolar’a satmayı düşündüklerini söyleniyor.

Artış normal gibi görünse de 70 dolar, vergiler ve kur farkı birlikte düşünüldüğünde oyun fiyatlarının 600 – 700 TL’ye varması bekleniyor. Bu durumun PlayStation 5 konsolunu tercih eden oyun severleri biraz üzeceğe benziyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu