Güncel

Playstation 5 Oyun Konsolu Tasarlamanızı Sağlayan Web Sitesi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony yeni nesil oyun konsolu Playstation 5’i geçtiğimiz yıl ilk kez tanıttığında oyun severleri fazlasıyla şaşırtmıştı. Bunun nedeni ise 2000 yılından beri piyasaya sürülen bütün playstation’ların siyah renkli olmasına karşın Playstation 5’in beyaz renkli olmasıydı.

Playstation 5 Oyun Konsolu Tasarlama
Playstation 5 Oyun Konsolu Tasarlama

ColorWare adında ki internet sitesi ise PlayStation 5’in oyun kolu DualSense’in beyaz ağırlıklı tasarımını beğenmeyen yada daha kişiselleştirilmiş bir DualSense tasarımı isteyenler için Playstation 5 oyun konsolu tasarlamanızı sağlayan bir internet sitesi. Ayrıca sitede sanatçıların oluşturdukları DualSense‘ler de bulunuyor.

Playstation 5 Oyun Konsolu Tasarlama
Playstation 5 Oyun Konsolu Tasarlama

Siteye giriş yaptığınız zaman boyama oyunları adı verilen bir ara yüz ile karşılaşıyorsunuz. Bu ara yüz de DualSense’in dış gövde, iç gövde, tuş ve dokunmatik yüzey renklerini kendi zevklerinize göre karar verebilecğiniz bir alan bulunuyor. Buna ek olarak konsollara metin eklemekte mümkün.

Sitenin duesSense’in tasarımından memnun olmayan kullanıcılar için veya özelleştirmeyi seven kullanıcılar için uygun ve güzel bir çözüm olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca bu işin bir güzel yanı da fiyatların çok da pahalı olmaması normal DuelSense’in Türkiye satış fiyatı 1099 TL iken sitedeki özelleştirilmiş konsollar 1149 tl olarak satılıyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu