Güncel

PlayStation 5 Siparişi Verdi Bulgur Geldi

Amazon‘da PlayStation 5 siparişi verenler, gelen kutunun içinde çıkan ürünlerden dolayı şaşkına döndü. Yeni oyun konsolları piyasaya sürüldü ancak stoklarda bile oyun konsolu kalmadı. Oyun sevenlerin bazıları tercihini Microsoft’un Xbox Series S veya X‘den yana kullandı. Geriye kalan oyun sevenler ise Sony’nin PlayStation 5 konsoluna yöneldi. İlk çıktığı zaman sipariş verenler çok şanslı ve yeni oyun konsollarıyla eğlenmeye başladılar bile.

PlayStation 5 Siparişi Verenlere Büyük Bir Sürpriz Yaşadı
PlayStation 5 Siparişi Verenlere Büyük Bir Sürpriz Yaşadı

Ancak stokların hızlı tükenmesi beraberinde birçok farklı sorunu da getirdi. İngiltere’de PlayStation 5 siparişi verenler oyun konsolu yerine daha farklı eşyalarla karşılaştı. Kutun içinde oyun konsolu yerine evcil hayvan maması, bulgur, NERF silahı ve ayak masaj aleti çıktı. Siparişi veren oyun sevenlerin dikkatini çeken önemli bir husus vardı. Gelen paketlerde Amazon Prime bantı yerine düz bir bant bulunmasıydı.

PlayStation 5 Siparişi Veren Talihsiz Kişilere Amazon Hediye Dağıtacak

Amazon adına konuşan yetkili, Eurogamer’e yaşanan olay karşısında şaşırdıklarını ve siparişlerin öğrenilip değiştirildiğini kısaca çalındıklarını iddia etti. Yaşanan problemi araştırdıklarını ve talihsiz olayı yaşayanlara süpriz hediyeler verildiğini Eurogamer aracılığıyla açıkladı.

PlayStation 5 Siparişi Verdi Bulgur Çıktı
PlayStation 5 Siparişi Verdi Bulgur Çıktı

Eurogamer talihsiz olayı yaşayan kişilere ulaşarak onları da dinledi. Talihsiz olayı yaşayan kişilerden 48 saat beklemeleri istendi. Amazon kullanıcıları geciken ürünlerde gene bunun benzeri olaylar yaşamıştı. Şirket o zaman üzerinde pek fazla durmamıştı. Olayın ikinci kez yaşanması şirktte güvenlik açığını olduğunu gösterdi. Kullanıcıların korktuğu olay ise bilgilerinin de çalınmış olması olasılığı.

Amazon talihsiz olay yaşayanlara:

  • Amazon Prime Video 1 yıl ücretsiz üyelik
  • Amazon siparişlerinde 1 yıl boyunca indirim fırsatı
  • Amazon PlayStation 5 oyunlarından bir tanesini hediye etmek
  • Kullanıcıların beğeneceği Amazon ürünleri

şeklinde hediyeler verdiği ifade ediliyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu