Güncel

PlayStation 5 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Japonya merkezli Sony, PlayStation 5 için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Yayınlanan güncelleme, PlayStation 4 de olduğu gibi sistem performansını iyileştirmeye yönelik. Ancak yayınlanmış olan bu güncellemenin bugüne dek bildirilen hataları çözüp çözemeyeceği şu an için bilinmiyor.

Türkiye ve İngiltere gibi pek çok ülkedeki konsol oyunlarını sevenler, PlayStation 5’le daha buluşmadılar. Ancak ABD ve Japonya’da olan oyuncular, bu konsola ulaşmış durumda. Konsol çıktığı ilk günden beri sancılı günler geçiyor olsa da, gelecek olan yazılım güncellemeleri sorunların üstesinden gelecek gibi görünüyor. Ek olarak Sony’nin hiçbir hatayı kabul etmediğini de söyleyelim.

PlayStation 5 Yazılım Güncelleme Ekranı

PlayStation 5 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı
PlayStation 5 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Söylentilere göre PlayStation 5 için yayınlanan yazılım güncellemesinde bir adet QR kod verilecek. Tüketiciler, farklı bir cihazla okutacakları QR koduyla da yazılım güncellemesinin neleri getireceğini görüntüleyebilecek. Verilen QR kodunu okutmayı denediğiniz taktirde yayınlanmış olan güncelleme notlarına değil, PlayStation’ın resmi internet sitesine yönlendirileceksiniz. Bu durum ise, konsol ülkemizde çıkış yaptıktan sonra değişmiş olacak.

Sony, 20.02-02.25.00 QR güncelleme kodu ile ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Yapılan bu güncelleme ile birlikte birden fazla kullanıcı PlayStation 5’in şu ana kadar vermiş olduğu hataları gidereceğini umuyor. Bu yazılım güncellemesi pek çok PlayStation 5 sahibine rahat bir nefes aldırabilir gibi duruyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu