K-Pop

Başarısız Geçen Yıllara Rağmen Popülerliği Yükselen 3 K-Pop Grubu

K-Pop dünyasında herhangi bir grup 3 yıl içinde popülerlikte belirli bir başarıya ulaşamazsa, bundan sonra asla başaramayacağına dair bir inanış vardır. Ancak talihsiz geçen 3 yılın ardından belirli bir başarıya ulaşan ve popülerliği yükselen 3 K-Pop grubu bu söylemin yanlış olduğunu kanıtladı.

Popülerliği Yükselen 3 K-Pop Grubu
EXID

1- EXID

Listedeki ilk sırayı, sonradan popülerliği yükselen 3 K-Pop grubundan biri olan OG viral grubu EXID ve kraliçeleri aldı. Kız K-Pop grubu 2012 yılında çıkış yaptı ve bu çıkıştan tam 2 yıl sonra kariyerine başladı. Müzik kariyerinde pek fazla başarı görmedi. EXID grubunun şarkıları müzik listelerine girmekte oldukça zorlandı ve sonunda bir üye değişimi yaşadı.

Tüm bunlar 2014 yılında hit şarkıları “Up & Down” ile bir anda değişti. Şarkı piyasaya sürüldüğü zamanlarda çok fazla başarı görmezken, aylar sonra -neredeyse grubun tam 3. yıl dönümünde- EXID’in üyelerinden Hani’nin hayran kamerası görüntülerinden oluşan bir videosuyla tamamen viral oldu. Bu olay kız K-Pop grubunun popülerliğini ve kazançlarını artırdı.

2- NU’EST

Listenin ikinci sırasında erkek K-Pop gruplarından NU’EST var. NU’EST bir şarkı yüzünden değil, üyelerinden dolayı popüler oldu. Grup 2012 yılında çıkış yaptı fakat K-Pop sahnesinde pek etki bıraktıkları söylenemez. Bazı üyeler 6 yıl sonra Mnet’in Produce 101 programında yarışmaya karar verdi ve böylece grup takipçi kazanmaya başladı.

Üyelerden Minhyun, son proje grubuna kadar ilerledi ve Wanna One olarak 2 sene boyunca yükseldi. Başarılı sanatçı, NU’EST grubuna tekrar katıldıktan sonra daha önce hiç olmadığı kadar ünleri yayıldı ve grup popülerliği yükselen 3 K-Pop grubundan biri oldu.

Minhyun – Universe

3- Brave Girls

Eminim ki popülerliği yükselen 3 K-Pop grubundan bahseden başlığımızı okuduğunuz zaman aklınıza ilk gelen gruplardan biri Brave Girls olmuştur. Çünkü son birkaç haftadır manşetlere ve listelerin zirvesine çıkarak adından sıkça söz ettirmeye başladı. Henüz müzik kariyerlerinde yeni yeni bir sıçrama yaşamaya başlayan, bu deneyimli kız grubu 2011 yılında tamamen farklı üyelerle çıkış yaptı. Başlangıçta Brave Brothers tarafından ortaya çıkarıldıkları için dikkatleri üzerine topladı fakat daha sonra bu K-Pop kız grubu halkın beklentilerini karşılayamadı.

Popülerliği Yükselen 3 K-Pop GrubuPopülerliği Yükselen 3 K-Pop Grubu
Brave Girls

Çıkış yaptıktan tam 10 yıl sonra Brave Girls, “Rollin” adlı şarkısına ait bir YouTube videosuyla popülerliğini artırdı. Videoları viral haline geldiğinden beri kız K-Pop grubu, değişik müzik şovlarında birincilik kazanıyor ve rekorlar kırıyor. Hatta grubun popülerliği öyle arttı ki Mart ayı Koreli şarkıcılar marka itibar sıralamasında da ikinci sırada yer aldı. Mart ayı marka itibar sıralamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak
Here Are 6 Groups Who Rose In Popularity Even After The Cursed 3-Year Mark

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu