Oyun

Sonunda Portal 2 Güncelleme Aldı

Piyasaya sürülmesinin üstünden 10 yıl geçen Portal 2 güncelleme aldı. Oyunda var olan hataların düzeltilmesini sağlayan güncelleme buna ek olarak performans iyileştirmesi de içeriyordu.

Valve’ın 2011 yılında Portal serisinin ikinci oyunu olarak çıkardığı ve üzerinde çok fazla beğeni toplamış olan oyununu hala keyifli bir şekilde oynayan çok fazla oyuncu var. Çıktığı dönem baz alındığı zaman oldukça başarılı olmuş olan oyun gelişen teknoloji ile günümüz performans kriterlerini karşılamak için büyük bir güncelleme aldı.

10 Yıl Sonra İlk Defa Portal 2 Güncelleme Aldı
10 Yıl Sonra İlk Defa Portal 2 Güncelleme Aldı

Oyun sektörü ile teknolojinin ilerleme hızı neredeyse birbirine denk. Her yeni teknoloji ile artık eski olarak adlandırdığımız oyunlarda kusur bulmaya çalışıyoruz. Bu da oyunların tanınıp tanınmamasına oldukça yardımcı oluyor. Fakat geliştirici ekipler sarf etmiş oldukları çabalar ile bu oyunları günümüz teknolojisinde ayakta tutmaya çalışıyorlar. Valve de bu geliştirici ekipler arasında yer alan firmalardan biridir.

Portal 2 Güncellemesi Daha İyi Performans Veriyor

Oyuna son güncelleme ile birlikte Vulkan desteği geldi. Gelen bu destek sayesinde performans artışı gözle görülür şekilde arttı ve 2016 sonrası çıkan tüm sistemlerde oyun çok daha iyi bir performans sergileyebilecek.

Güncellemede performans artışına ek olarak birden fazla hata düzeltmesi de yer almış durumda. Güncelleme özellikle Linux kullanıcılarının yaşamış olduğu çökme problemlerine yardımcı oldu. Ek olarak karakter görüntü kalitelerinin yükseltilmiş olması gibi bazı ufak detayları da içinde barındırıyor. Gelen güncelleme ile alakalı merak ettiğiniz başka bir şey var ise yayınlanmış olan Portal 2 Güncelleme yazısını okuyabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu