Oyun

Pro Evolution Soccer Geçmişten Günümüze

Pro Evolution Soccer kısa adı ile PES olarak bilinir. Futbolu, simülasyon oyunlarını ve menajerlik oyunlarını seven kullanıcılara hitap eder. Pro Evolution Soccer ilk 1995 yılında piyasaya sürüldü. Oyun her yıl sistemini yenileyerek kullanıcılarına yeni gelişmeler sunar. Oyun severlerin en çok dikkat ettiği nokta gerçekliktir.

Oyuncunun fiziksel özellikleri, yüzleri ve oyunun kuralları dikkatlerini çeker. Bu yazımızda pro evolution soccer geçmişten bugüne yaptığı gelişmeleri sizler için derledik.

Pro Evolution Soccer Geçmişten Günümüze
Pro Evolution Soccer Geçmişten Günümüze

Pro Evolution Soccer Eklentileri

Ana Lig

Pro Evolution Soccer’ da ana lig de bir takım seçilir. Seçtikten sonra o kulübü geliştirmek için transfer yapar ve belirli bir zaman içerisinde eğer ki başarılı olup kupa alınırsa milli takımlar oyuncuya  teknik direktör teklifi sunar. Bunun yanında diğer takımlar da aynı şekilde teklif yapar. Oyuncu favori takımını seçer ve o takımın teknik direktörü olur. 

Efsane Olun

Oyuncu, efsane olun da bir futbolcu olarak  maçlara katılır ve karakterinizi geliştirirsiniz. Antrenman yaparak özelliklerinizi geliştirerek diğer kulüplerden teklifler alınır. Dilerseniz transfer olup, futbolculuk kariyerinizi şekillendirirsiniz. 

Lig

Oyunun lig modunda da ana ligdeki gibi bir teknik direktörlük macerası vardır. Amaç takımı şampiyon yapmak ve kupalar  kazanmasını sağlamak aynı ana ligdeki gibi ama ana ligden farkı transfer yapma şansı ve başka takımın teknik direktörlüğünü şansı yoktur.. Yani takımın o sezonki kadrosu ile devam edilir.

My Club

My Club hem bilgisayar hem de rakiplere karşı karşıya oynayabileceğiniz oyun modudur. Doğru menajerleri ve oyuncuları alarak kendi takımınızı kurabilir. Doğru menajerleri ve oyuncuları (maç yapan bir takım) bir araya getirerek takımınızı güçlendirir. Ayrıca hem rakip hem de bilgisayara karşı üstünlük sağlamak için futbolcularınızı çalıştırarak ve güçlendirerek daha bir takıma sahip olunabilir.

Pro Evolution Soccer Gelişen Özellikleri

İlk çıktığından itibaren kendini geliştirmeyi amaç olarak hedefleyen oyun her yıl yapılan değişimler ve bu değişimler arasındaki farkları vardır.

Grafik Kalitesi

Oyunumuz her yıl her oyununda grafik kalitesini gerçeklik kalitesini artırır. Futbol oyunlardan en çok istenenlerden biri gerçekliktir. Oyun ne kadar gerçekçiyse o kadar ilgi çeker oyun bu konuda hiç geride kalmıyor her oyununda kendini geliştirerek daha yeni şeyler katarak kendisini geliştirir hem oyuncu sayısında hem de gerçekçilik alanında bu da oyunun trend olmasını sağlar.

Yüz Değişimleri

Bu tür (futbol) simülasyon oyunlarında yüz benzerliği önemlidir. Çünkü bir oyuncuyu siz ne kadar gerçekçi görürseniz oyuna o kadar çok keyif alınır. Sanki gerçek maçı yönetiyormuş gibi olmasını sağlar bu özellik sayesinde kullanıcıyı oyuna bağlar. Oyunu ne kadar gerçekçiyse o kadar çok oynanır.

Pro Evolution Soccer Geçmişten Günümüze Yüz Değişmeleri
Pro Evolution Soccer Geçmişten Günümüze Yüz Değişmeleri

Yeni eklentiler

Konami şirketi her yeni oyununda yeni bir eklenti ekler ve oyunu geliştirmeye devam eder. Pro Evolution Soccer 2013’e kadar My Club sekmesi yoktu ama devam eden ürünlerde oyunlarına ekleyerek oyunun popüleritesini arttırdı. Sürekli kendini geliştiren firma, kitlesini de sürekli genişletir.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu