GüncelOyun

Beklenen PS 5 Ara Yüzü

Sony, oyun sevenlerin uzun zamandır beklediği PS 5 oyun konsolunu satışa sunuyor. Play Station oyun konsolu ve oyunları herkes tarafından merakla bekleniyor. Oyun konsolu hangi oyunlarla uyumlu hangi oyunların uyumlu olmadığı herkesin takip ettiği konular arasında yer alıyor. Sony satışa sunulmadan önce herkesin merak ettiği PS 5 ara yüzünü açıkladı.

Yeni PS 5 ara yüzü herkesin merakla beklemesine değip değmediği hala tartışılıyor. Paylaşımı yapılan PS 5 ara yüzü dikkat çekici özelliklerle donatılmış ve ilk izlenimi oldukça iyi olduğu görünüyor.

PS 5 Ara Yüzü
PS 5 Ara Yüzü

PS 5 Ara Yüzünde Kontrol Merkezi

Sony yeni açıkladığı ara yüzle birlikte ‘’ kontrol merkezi ‘’ de geliyor. Kontrol merkezine  PS5’ te her an her şey için hızlıca erişim sağlanabiliyor. PS5 ‘in kumandası olan Dual Sense’ nin üzerinde bulunan Play Station logosuna tıklandığında anında erişim sağlanıyor.

PS 5’in Ara Yüzünde Etkinlikler Bölümü

Sony yeni sürprizlerle gelmeye devam ediyor. Kontrol merkezinin yanında oyuncular için kolaylık sağlayacak yeni bir bölüm ile geliyor. Bu bölümün adı Etkinlikler. Etkinlikler bölümü ile;

  • Yeni oyunlar veya oyun fırsatları görebiliyor.
  • Kaçırılan fırsatları öğrenince oyuncular üzülmesin diye yapılan etkinlikleri sonradan görebiliyorsunuz.
  • Oyunun içindeki diğer seviyeleri görebiliyor ve oynayabiliyorsunuz.
  • Bu bölüm için oluşturulan kartlara doğrudan kontrol merkezinden ulaşabiliyorsunuz. Resim içinde resim özelliğini kullanarak da diğer kartlara kolayca ulaşılabiliyor.

PS 5’in yeni ara yüzünde gezinmek, oyunlar arası geçiş yapmak artık daha hızlı olacağını belirten şirket, bu özelliklerini tamamını kullanabilmek için 4K çözünürlüklü televizyonlar kullanılması gerektiğini belirtiyor.

PlayStation 5 Arayüzü

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu