Güncel

PS5 Çıkmışken PS4 Alınır Mı?

Hali hazırda PS5 çıkmışken PS4 alınır mı? Bu soruya kesin bir çözüm getiriyoruz. İşte detaylar.

PS5 Çıkmışken PS4 Alınır Mı
PS5 Çıkmışken PS4 Alınır Mı?

Hem Sony, hem de Microsoft yeni nesil konsollarını geçen ay satışa sundu. Her iki konsolda 8299 TL’den başlayan fiyatlarla raflardaki yerini aldı. Ancak hali hazırda hem PS5 hem de Xbox Series X Türkiye’de karaborsaya düşmüş durumda. Series S cephesinde ise hiç bir sıkıntı bulunmamakta. Herhangi bir teknoloji mağazasına giderek bu konsol rahatlıkla satın alınabilir.

PS5 Varken PS4 Almak Mantıklı Mı?

Şuan PS5’in birinci parti çıkış oyunları PS4’e de geldi. Üstelik yeni Horizon oyununun da PS4’e geleceği onaylandı.

Elbette şunu belirtmemiz gerek. Sony belli bir süre sonra 1. parti oyunlarını PS4 için getirmeyebilir. Yani önümüzdeki senelerde çıkacak olan God of War gibi yapımlar tahminen yalnızca PS5’e özel olacaktır. Bundan yüzden şimdi alınan bir PS4 ile yeni Sony oyunlarından mahrum kalınabilir.

Muhtemelen 3. parti yapımcılar PS4’e olan desteğini bir süre daha devam ettirecek gibi durmakta. Fakat 1. parti oyunlarda sıkıntı yaşanması mümkün denilebilir.

Tam olarak bu nedenden dolayı içinde bulunduğumuz zamanlarda Xbox One almak daha mantıklı. Çünkü MicrosoftXbox One konsollarına 3 sene daha destek vereceğine dair söz verdi. Kısacası şu sıralar PS4 almak yerine Xbox One almak daha mantıklı olabilir. Elbette ki tercih yine de kullanıcıların.

Yazımızda PS5 Çıkmışken PS4 Alınır Mı? sorusuna yanıt vermiş olduk. Böyle haberlerin Teknotomy Güncel sayfasında daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu