Güncel

Sony’nin PS5 Oyun Konsolu PSVR Patentleri Ortaya Çıktı

Sony‘nin son zamanlarda oyuncuları fazlası ile heyecanlandıran yeni PS5 oyun konsolu satışa sunuldu. Şu anda yeni PS5 oyun konsolunu adeta yok satan şirket, tüm odağını bu konsolları üretmeye adamış olsa da ilerleyen günlerde yeni konsol için çevre birimleri de çıkaracak.

Bu çevre birimleri arasında en çok merak edileni ise PSVR olacak. PlayStation4 için çıkan ve kullanıcıları oyunun içerisine çeken PSVR gözlüklerinin önümüzdeki dönemde yeni modelin çıkması bekleniyor. Son olarak PS5 konsolları ile birlikte satışa sunulacak PSVR gözlükleri için bir patent ortaya çıktı bile.

Şu sıralar tüm dünyada PlayStation 5‘e gelen talebi karşılamakta zorlanan Sony, piyasada yeterli sayıda PS5 olup ve stok sorunu ortadan kalktıktan sonra sanal gerçeklik gözlüğüne de önem gösterecek gibi görünüyor.

PS5 Oyun Konsolu
PS5 Oyun Konsolu

Yeni PSVR Güneş Gözlüğüne Benzeyebilir

PSVR gözlükleri, Sony‘nin VR başlığına yeni bir tasarım anlayışı getirecek gibi görünüyor. Patent, yeni VR gözlüğü için iki muhtemel tasarımı bizlere sunuyor. Bunlardan birisi, piyasada bulunan PSVR‘dan çok daha ince olsa da genel olarak benzer bir tasarımla geliyor.

İkinci tasarım ise bir önceki modele göre çok daha ince ve görünüşüne bakıldığında sanal gerçeklik gözlüğünden ziyade güneş gözlüğünü anımsatıyor. Karşımıza çıkan VR ve AR gözlük tasarımları, PSVR‘ın hantal yapısını da önemli ölçüde hafifletecek gibi görünüyor. Sony, yeni sanal gerçeklik gözlüklerinde yanlış takılıp takılmadığını tespit edebilecek bir sensör sistemi içinde patent başvurusunda bulundu.

Yeni PSVR, Güneş Gözlüğüne Benzeyebilir
Yeni PSVR, Güneş Gözlüğüne Benzeyebilir

Diğer PlayStation 5 haberleri için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

1- PlayStation 5 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

2- Playstation 5 Karaborsaya Düştü

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu