PUBG

PUBG 10. Sezon Yenilikleri

PUBG 10. Sezon yenilikleri kapsamıda farklı özellikleri ve eklentileri test etmeye başladı. Battle royale türündeki bu  oyun dünyanın en çok oynanan oyunları listesinde yer alan PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu, ya da bilinen adı ile PUBG oyunu, PC platformunda oyuncuları için 10. Sezonu  resmen başlatmış oldu. Yeni sezon ile birlikte PUBG oyunu için bir ilk olan 1×1 harita olan Haven haritası da oyuna eklendi. Önceki haritalara kıyasla çok daha küçük bir alana kurulan Haven haritası, yüksek binalar sebebiyle oyunculara ufak alanlarda daha fazla çatışma fırsatı veriyor. 

PUBG'de 10. Sezon ve Gelen Yenilikler
PUBG’de 10. Sezon ve Gelen Yenilikler

PUBG oyununda yüksek binalardan oluşan Haven haritası, toplamda 32 oyuncu kapasitesiyle Battle Royal eklentisinin en küçük alana sahip haritası oldu. Bu yeni harita için geliştiriciler Lore adlı yeni bir hikaye oluşturup kullanıcılara sunmayı planlıyor.

PUBG 10. Sezon Yenilikleri ile Pillar Güçleri Geliyor

PUBG'de 10. Sezon ile Pillar Güçleri Geliyor
PUBG’de 10. Sezon ile Pillar Güçleri Geliyor

PUBG oyunu 10. Sezonu ile birlikte oyuna “Pillar” adıyla bilinen yapay zekaya sahip düşmanların gelmesi planlanıyor. Bu özel askeri güçler, haritada bulunan yüksek seviyeli ganimetleri korumaları için oluşturuldu. Bu kuvvetler birde yüksek güçlü silahlarla donatılmış olan Taktiksel Kamyonlar ile hayatta kalmaya çalışan oyunculara saldırıp onları elemesi düşünüldü. Birde Pillar kuvvetlerinin hayatta kalanları avlamak içinse spot ışığıyla gezen bir gözcü helikopterine de sahipler. 

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu