Güncel

AMD, Radeon RX 6000 İçin Daha Fazla Bilgi Verecek

Sadece birkaç gün önce AMD, RDNA 2 tabanlı amiral gemisi Big Navi grafik kartlarını, sırası ile Radeon RX 6900XT, RX 6800XT ve RX 6800‘ü resmi olarak duyurdu. Kırmızı takım RDNA 2 GPU mimarisine dayalı, 579 dolar ila 999 dolar arasında değişen fiyatlarla toplam üç farklı ekran kartı sundu. AMD, NVIDIA ile rekabet edecek ve RTX 3000 serisi Amper tabanlı SKU’ların her birini doğrudan amaçlıyor.

Radeon RX 6000
Radeon RX 6000

RDNA 2 Live etkinliği esnasında tanıtılan ekran kartları olan Radeon RX 6900 XT, Radeon RX 6800 XT ve Radeon RX 6800’ü tercih eden kriterleri sergilese de, bunlardan hiçbiri ışın izleme ile ilgili ölçümleri içermiyordu. Nvidia’nın Ampere ve Turing kart serilerinde kullandığı gibi oldukça fazla oyuncu, AMD’nin Işın İzleme ve süper örnekleme teknolojisine yaklaşımını duymak için bekliyordu. Görünüşe göre AMD, NVIDIA’nın DLSS teknolojisine benzer şekilde kendi süper örnekleme uygulaması üstünde çalışıyor.

AMD’den Frank Azor, AMD’nin yaklaşan Radeon RX 6000 serisi kartların lansman tarihinden önce ışın izleme ve süper örnekleme teknolojisi üzerine daha fazla bilgi paylaşacağını Twitter’da doğruladı.

İşte Radeon RX 6000 İçin Paylaşılan O Tweet

Dilerseniz AMD Ryzen 9 5900X İşlemcilere Dair Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı isimli haberimizi ulaşabilir, güncel konulardan haberdar olmak için Teknotomy Güncel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu