IOS

Rakiplerinden 3 Kat Hızlı Olan Yeni MacBook Air tanıtıldı

Apple uzun zamandır beklenen yeni ARM tabanlı işlemciye sahip MacBook’ları sonunda tanıttı. Dün yapılan lansmanda ilk olarak rakiplerinden 3 kat hızlı olan yeni MacBook Air tanıtıldı. Yani MacBook Air sahip olduğu yeni işlemcisi sayesinde geçmiş nesillere göre oldukça önemli ölçüde bir performans artışı sunuyor.

Rakiplerinden 3 Kat Hızlı Olan Yeni MacBook Air
Rakiplerinden 3 Kat Hızlı Olan Yeni MacBook Air

Apple’ın yeni MacBook Air modeli artık klasikleşmiş olarak ince ve zarif bir yapıda bulunuyor. Fakat MacBook Air’ın üstün performansı sahip olduğu M1 yonga setinden geliyor.

Yeni MacBook Air’ın Rakiplerinden 3 Kat Hızlı Olmasının Nedenleri

Apple’ın lansmandaki açıklamalarına göre yeni MacBook Air’deki M1 yonga seti, bilgisayarın 5 kata kadar daha hızlı grafik yeteneğine sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca bir önceki MacBook Air’e göre 3,5 kat daha hızlı bir işlemciye sahip olacak. Tüm bunlar sayesinde rakiplerine göre 3 kat daha iyi performans sunuyor.

Apple MacBook dizüstü modelleri pil süreleriyle de dikkat çeken bilgisayarlar. Yeni MacBook Air ile birlikte bu pil süreleri de üst seviyelere ulaşıyor. Yeni MacBook Air tam şarj ile 15 saat kablosuz internet ve 18 saat boyunca video izleme imkanı sunuyor.

Yeni MacBook hakkında ilginç detaylardan bir tanesi fanının bulunmayacak olması. Yani yeni MacBook Air fansız yapısı sayesinde oldukça sessiz bir kullanım deneyimi sunacak.

Rakiplerinden 3 Kat Hızlı Olan Yeni MacBook Air
Rakiplerinden 3 Kat Hızlı Olan Yeni MacBook Air

Yeni Macbook Air Fiyatları Ne Kadar?

Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarı MacBook Air’ın 13 ve 16 inçlik modelleri 17 kasım tarihinden itibaren ülkemizde satışa başlayacak. 13 inçlik modelin Amerika satış fiyatı 999 dolar iken ülkemizdeki satış fiyatının 11.000 TL olması bekleniyor.

Apple ve iOS hakkındaki bir çok haberi Teknotomy İOS bölümünde bulabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu