Güncel

Raspberry Pi 4 Çıktı

Kredi kartı boyutunda olan Raspberry’nin yeni modeli duyuruldu. Raspberry cihazı, gelen birçok yeni özelliği ve geçmiş modellere kıyasla üst seviye donanımı ile geliştirildi. Geçmiş modellere kıyasla biraz daha geliştirilmiş özellikleriyle bizleri karşılayan Pi 4 cihazı, en önemli özelliklerinden biri olan görüntü işleme teknolojisini oldukça geliştiren bu cihaz herkesi büyüledi adeta. Raspberry cihazı video izleme gücü 4K ve 60 FPS gibi bir performans veriyor ve  birçok kullanıcısını mutlu etmeyi başardı.

Raspberry Pi 4 İnceleme
Raspberry Pi 4 İnceleme

Raspberry Pi 4 Özellikleri Nelerdir?

Bu mini bilgisayar gücünü Cortex-A72 mimarisinden alıyor ve 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemcinin yer aldığı Pi 4 cihazı, bu sayede H.265 kodu ile  videoları oynatabilme yeteneğine de sahip. Bunun yanı sıra bu cihaz, 1 GB, 2 GB, 4 GB ve 8 GB RAM olmak üzere 4 farklı RAM çeşitliliği ile kullanıcıları karşılıyor. Ayrıca bu RAM cihazlarının LPDDR4 teknolojisi ile üretildi.

Raspberry Pi 4 Özellikleri
Raspberry Pi 4 Özellikleri

Bluetooth 5.0 desteklenen  ve Ethernet girişinin yer aldığı Raspberry 4 cihazında 2 adet USB 2.0 ve 2 adet USB 3.0 girişi yer alıyor. Bu girişlerin yanında iki adet Micro HDMI çıkışı da yer alıyor. Bu cihazdaki Micro HDMI çıkışı, 4K çözünürlüğünde ve 60 FPS formatında görüntüler verebilmekte ve bu çıkışın 2 adet olmasından sebebi ile, iki monitöre birden de görüntü çıkışı verebiliyor. Bu mini bilgisayarın 2.4 GHz ve 5 GHz bandında Wi-Fi donanımına sahip.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu