Oyun

Ratchet and Clank Güncelleme Alıyor

PlayStation 4 için özel olarak geliştirilen Ratchet and Clank güncelleme alıyor. Gelecek olan güncellemeyle birlikte oyun PlayStation 5’e geçecek. 2016 yılında piyasaya sürülen oyun PS4’ün çıkmasının ardından 3 yıl geçmesine rağmen hayranlar tarafından son derece beğenildi. Geçtiğimiz günlerde de Sony, Play at Home etkinliğiyle birlikte oyunu, oyunculara ücretsiz bir şekilde verdi.

Ratchet and Clank Güncellemeyle Birlikte PS 5 Üzerinde 60 FPS Oynanabilecek
Ratchet and Clank Güncellemeyle Birlikte PS 5 Üzerinde 60 FPS Oynanabilecek

Ratchet and Clank Güncellemeyle Birlikte 60 FPS Olacak

Oyunun geliştiricisinin getireceği güncellemeyle birlikte oyun, PS5 üzerinde 60 FPS oynanabilecek. PlayStation 5’in geriye uyumlu modlu oyunlarından bir tanesi olan Ratchet, gelecek olan bu güncellemeyi 2021 yılının Nisan ayında alacak. Ratchet & Clank ilk oyunun görsel anlamda modernleştirilmiş hali. 

Oyunun çıkışının ardından uzun bir süre geçmesine rağmen Nisan’da gelecek olan bu güncellemeyle birlikte PlayStation 5 sahipleri oyuna bir kere daha başlama gereği duyacak.

PS4’e çıkmış olmasına rağmen bazı oyunlar PlayStation 5 üzerinde 60 FPS oynanabiliyor. Oynanamayan oyunlarda ise FPS kilidi bulunuyor. Bu kilidin kalkması için de geliştirici firmaların oyunları için güncelleme yayınlaması gerekmekte.

Zamanla daha da artacak olan FPS destekli oyunlar şimdilik sadece bazı oyunlarda var. Ratchet & Clank geliştiricisi ise güncellemenin ne zaman olacağı hakkında bir bilgi vermedi.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu