Güncel

Razer Şimdide Bilgisayar Kasası Pazarında

Oyuncu donanımlarının üretiminde lider durumda olan Razer şu ana kadar Bilgisayar kasası üretmemişti. Fakat 2019 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Razer Tomahawk adlı bilgisayar kasasını tanıttı. Ayrıca geçmiş zamanlarda NZXT gibi firmalarla bilgisayar kasası için iş birlikleri yaptı.

Firma şimdi de Tomahawk ismini verdiği iki farklı bilgisayar kasası ile karşımıza çıkmayı planlıyor. Biri ATX diğeri Mini-ITX olan cihazlar şu anda ön siparişe hazır.

yeni Razer kasalar
Yeni Razer Kasalar

Firmanın alışılagelmiş özelliklerinden biride RGB ışıklandırma sistemleri bu kasalarda bol bol RGB aydınlatma içeriyor. Kasaların bir diğer özelliği de Lian Li Lancool kasalar ile benzerlik taşıyor olması. Geçtiğimiz günlerde bir etkinlikte açıklama yapan Razer yetkilileri bu konu hakkında açıklama yapmak istemediklerini ifade etti.

Kasaların Özellikleri

Her iki kasanında yapımında 0,8 milimetrelik SPCC çelik alaşım kullanılırken yan tarafta ise serbest cam paneller yer alıyor. Kasanın düğmeleri ise üst tarafta bunlar; power düğmesi iki USB 3.2 girişi, bir USB 3.2 Type-C girişi, bir mikrofon bir kulaklıklı mikrofon girişi, reset düğmeleri olarak seçilmiş. Oldukça şık durduğunu da söylemek mümkün.

Tomahawk A1 ATX kasanın ebatları normal olsa da bir kasa için oldukça ağır gözüküyor. Kasa 50 cm yüksekliğe 24 cm genişliğe 48 cm derinliğe sahip olmasına rağmen 13,5 kg geliyor. Ayrıca 7 genişleme yuvasına sahip kasanın alt kısmında ise 3 tane inç HDD yuvası yer alıyor. Önünde ise artık ikonikleşen Razer logosu var.

yeni Razer kasalar
Yeni Razer Kasalar

ATX kasanın üzerinde 384 milimetre uzunluğunda bir GPU yuvası, uzunluğu 21 santimetre olan bir güç ünitesi yuvası bulunuyor. Kasanın Radyatör uzunluğu ise 360 milimetreye kadar çıkabiliyor.

Tomahawk M1 Mini-ITX ise az önce tanıttığımız kasa ile aynı özelliklere sahip ve oda kendi segmenti içerisinde oldukça ağır. Kasanın ölçüleri 32cm/37/20 olarak belirlenmiş. Ağırlığı ise 5,8 kilogram ayrıca 3 tane 2,5 inç HDD yuvasına sahip olan kasa da SFX ve SFX-L güç ünitesi desteği de bulunacak.

Bu kasalar ker ne kadar benzer seviyede ki rakiplerine göre ağır olsalar da fiyatları oldukça makul denebilir. A1 ATX’in satış fiyatı 200 dolar iken , M1 Mini-ITX ise  180 dolardan satılacak

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu