Android

Realme 8 Hakkında Sızıntılar

2020 yılının ilk çeyreğinde Türkiye pazarına giriş yapan Realme, fiyat performans telefonları ile birlikte birden fazla tüketicinin dikkatini üzerine çekti. Firma, yeni modeli olduğu iddia edilen Realme 8’e ait görüntüler ile gündemde. Geekbench testinde çekildiği belirtilen resimler ile telefonun donanımsal özellikleri belli oldu.

Realme 8 Geekbench Skoru

Telefon girmiş olduğu performans testinden, tek çekirdek skoru olarak 2.874, çoklu çekirdek skorunda ise 8.088 puan aldı. Telefonun almış olduğu bu skor, önceden çıkmış olan eski amiral gemisi cihazların skorlarına yaklaştı. 2018 yılının amiral gemisi akıllı telefonlarından biri OnePlus 6; aynı testten, tek çekirdek skoru olarak 2.383 puan alırken, çoklu çekirdek kısmında 9.084 skor almıştı.

Realme 8 Geekbench Testinden Sızdırılmış Olan Bir Görüntü
Realme 8 Geekbench Testinden Sızdırılmış Olan Bir Görüntü

Telefon girmiş olduğu Geekbench testiyle ortaya çıkan en dikkat çekici özelliklerden biri işlemcisi. Telefon ana gücünü MediaTek Dimensity 720’den alacak. Sekiz çekirdeği bulunan işlemci, 2 GHz frekans hızıyla çalışıyor. Cihazın bir diğer belli olan özelliği ise 8 GB’lık RAM kapasitesi. Ek olarak telefonun, Geekbench testine Android 10 işletim sistemi ile birlikte girdiğini görüyoruz.

Ayrıca telefon 65W hızlı şarj desteğine sahip. Cihazın geriye kalan diğer özellikleri ise daha belli değil.

Telefonun girmiş olduğu bu performans testini sızdıran kişi ise teknoloji basınından Mukul Sharma. Sharma, Twitter üzerinden paylaşmış olduğu Geekbench skoru ile cihazın Realme sekiz olduğunu söyledi. Fakat bu telefonun Realme 8i olabileceği de ortaya atılan söylentiler arasında dolaşıyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu