E-SporLOL

Red Bull Solo Q 2020 Kazananı

Red Bull Solo Q ‘1v1’ League of Legends turnuvasında 8 savaşçı Türkiye’nin en iyi oyuncusu olmak için karşılaştı. Eleme etaplarında başarılı olan bu 8 oyuncu, Esma Sultan Yalısı’nda Audi ve Monster Gaming Notebook partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Solo Q finalinde Türkiye şampiyonu olmak için mücadele etti.

Red Bull Solo Q Turnuvası Şampiyonu ve Vadinin Ustası Belli OLdu
Red Bull Solo Q Turnuvası Şampiyonu ve Vadinin Ustası Belli OLdu

Güzel bir ortama sahip Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenmiş olan turnuvada rakiplerini teker teker geçen Berkay “Kazing” Özyurt Türkiye şampiyonu oldu. Diğer League of Legends yayıncıları arasından ise Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya Vadi’nin Ustası unvanının sahibi oldu.

Esma Sultan Yalısı’nda sosyal mesafeye uygun bir şekilde düzenlenen Red Bull turnuvasını kazanmayı başaran Berkay Özyurt şu sözleri sarf etti; ”İlk defa böyle bir turnuvaya katılmış oldum. Çok güzel bir etkinlikti, bunun heyecanı vardı üstümde ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kazandığım için çok mutluyum, rakiplerimi tebrik ediyorum. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşıyorum.” açıklamasında bulundu.

Red Bull Solo Q Vadinin Şampiyonu Kim?

Ekim ayı boyunca sürmüş olan bu programda 8 büyük yayıncının yarıştığı Red Bull turnuvasının Vadi’nin Ustaları kısmında Vadinin şampiyon belli oldu. Ünlü yayıncılardan olan Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya rakiplerini geçerek Vadi’nin Şampiyonu unvanına sahip oldu.

En iyi oyuncuların belirlendiği Red Bull Turnuvasının Türkiye Finali RedBull Twitch adresi üzerinden tekrar izlenebiliyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu