Girişim Yatırım

Reddit Kullanıcı Sayısı Artıyor

Geçtiğimiz ekim ayında günlük aktif kullanıcı sayısı ortalama 52 milyon olduğunu söyleyen Reddit Inc. 2019 yılının ekim ayına göre aktif kullanıcısını yüzde 44 artırdı. Ayrıca Reddit, sosyal medya firmalarının hedef kitlelerinin boyutunu tanımlamak için kullanılan bir ölçütü açıkladı.

Reddit Kullanıcı Sayısı
Reddit Kullanıcı Sayısı Artıyor

2005 yılında kurulan ve merkezi San Francisco olan şirket, “bana her şeyi sor” şeklinde de tanınıyor. Birçok pazarlamacının deneysel olarak kabul ettiği platforma daha fazla reklamvereni çekme çabasıyla günlük kullanıcı sayısı açıklandı. Sonuca göre Reddit kullanıcı sayısı arttı.

Reddit Kullanıcı Sayısını Neden Paylaştı?

Reddit’in baş operasyon sorumlusu Jen Wong, büyümelerinin daha doğru bir yansıması olduğunu düşündükleri için günlük aktif kullanıcıları ilk kez paylaştıklarını ve sektör raporlarına daha uygun davrandıklarını dile getirdi. Ayrıca günlük kullanıcıya odaklanarak topluluklarını ve reklam işlerini büyütmeye devam ederek, günlük kullanıcı sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Koronavirüs salgınıyla reklam harcamalarının daralmasından dolayı Reddit ikinci çeyrekte zarar etti. Ancak Bayan Wong, şirketin o zamandan beri toparlanarak büyüdüğünü söyledi. Doğrudan reklam gelirlerinin, Reddit’in satış ekibi tarafından gerçekleştirilen anlaşmalara dayandığını ve otomatikleştirilmiş platformların dışında alınıp satılan reklamlardan elde edilen gelirleri içermediğini belirtti.

Bayan Wong, Reddit’in hangi seçmek toplulukların reklam sunacağını elle seçmek de dahil olmak üzere reklam veren müşterilerin sakıncalı olarak değerlendirebileceği içerik veya sohbetlerin yanında reklamların görünmemesini sağlamak için çaba gösterdiğini söyledi.

Ayrıca Reddit, reklamverenlerin kendi rahatlık düzeylerine göre seçim yapabilecekleri genişletilmiş, standart ve sınırlı olmak üzere üç reklam envanteri katmanı sunuyor ve müşterilere, reklamlarına ilişkin yorumları devre dışı bırakma ve reklamları belirli anahtar kelimelerden ve topluluklardan uzak tutma seçeneği sunuyor. Bayan Wong, marka güvenirliğinin ne kadar önemi olsa da reklamverenlerin sınırlı envanterden daha fazlasını istediklerini söyledi.

Bayan Wong, satış gücünün 2020’nin sonuna kadar dünya çapında yaklaşık 300 kişiyi istihdam etmeyi hedeflediğini ve çalışan sayısını 2021 yılında yüzde 75 artırmayı planladığını söyledi.

Kaynak
Reddit Claims 52 Million Daily Users, Revealing a Key Figure for Social-Media Platforms

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu