Güncel

Reddit Sessiz Bildirimleri Test Ediyor

Reddit sessiz bildirimleri deneyerek, kullanıcılarına yeni bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Reddit, farklı insanların ilgi alanlarından oluşan bir topluluklar ağıdır. İnsanlar bu foruma ilgi duydukları alanlardan dahil olarak çevrimiçi olarak topluluğun parçası olur. İlgi alanlarına göre insanların farklı haberleri ve içerikleri paylaştıkları veya bu tür yayınlara yorum yapabilecekleri büyük bir forum koleksiyonudur. Her alt başlık farklı bir konuyu kapsar. Böylece insanlar istedikleri konular hakkında kendi tercihlerine göre konuşabiliyor. Ancak burada sorun, insanların her seferinde ekranlarında gördükleri bildirimlerden kaynaklanıyor. Reddit, 16 Aralık ile 4 Ocak arasında platformundaki güncellemeleri duyurdu.

Reddit Sessiz Bildirimleri Test Ediyor
Reddit Sessiz Bildirimleri Test Ediyor

Reddit Sessiz Bildirimleri Neden Deniyor?

Reddit bedava jeton veriyor ve bu uygulamayı hem Android hem de iOS kullanıcılarına yaymaya karar verdi. Bu, bildirimleri görmek istemeyen insanların tepkisinden kaçınmak için bir hiledir. Reddit, bu nedenle, yayınladığı bir post ile herhangi bir kullanıcı bir bildirim bile görürse, bedava jeton hediyesini alabileceğini belirtti. Reddit’teki madeni paralar, kullanıcıların gönderileri veya yorumları ödüllendirmek için kullanabileceği sanal bir üründür. İnsanlar bu tür madeni paraları kullanarak sevdikleri katılımcıları teşvik edebiliyor.

Reddit bu yöntemi şu an sadece gelen kutusu bildirimleri üzerinde test ediyor. Kullanıcıların dikkatini dağıtmayan ve ses çıkarmayan, sessize alınmış bildirimler gibi ekran açıldığında görünerek, kullanıcıları rahatsız etmiyor. Reddit, insanların rahatsız olma durumunu azaltacağından dolayı bu testin başarılı olacağını ümit ediyor. Ayrıca uygulamanın kullanıcı sayısının sürekli artış göstermesi bu tür güncellemeleri gerekli hale getiriyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu