Güncel

Redmi Yeni Telefonunda Fiziksel Tuşlara Yer Verecek

Teknoloji dünyasının yeni lider telefon üreticilerine olan Redmi geçtiğimiz aylarda yeni çıkartacağı telefona dair bilgiler verdi. Bizzat Redmi genel başkanı tarafından verilen bilgiler Redmi’nin bir oyuncu telefonu çıkarmak istediğini gösteriyordu. Aradan geçen uzun zamanda yeni telefon hakkında bilgi verilmedi. Sonunda bu sessizlik bir iddia ile bozuldu. İddialara göre Redmi yeni telefonunda fiziksel tuşlara yer verecek.

Redmi Yeni Telefonunda Fiziksel Tuşlara Yer Verecek
Redmi Yeni Telefonunda Fiziksel Tuşlara Yer Verecek

Çin merkezli sosyal medya platformu Weibo’da paylaşım yapan ünlü sızıntı sayfası Digital Chat Station bu defa Redmi’nin yeni oyuncu telefonu hakkında paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda yeni cihaz hakkında birçok bilgiye yer verildi.

Redmi Yeni Telefonunda Fiziksel Tuşların Olmasını İstiyor

Paylaşılan bilgilere göre telefon düz OLED panele sahip bir ekrana sahip olacak. Telefonun ön kamerası Xiaomi’den alışık olduğumuz şekilde ekranın ön tarafındaki küçük bir delikte yer alacak. Telefon gücünü ise Dimensity 1200′den alacak.

Oyuncuların kullanımı için tasarlanan telefon 5.000 mAH’lık bataryası ile 65 w’a kadar hızlı şarj özelliği ile birlikte gelecek. Bu sayede telefonun yarım saatte tam şarj olması bekleniyor. Telefon konusunda ki en önemli detay ise telefonun fiziksel tuşlara sahip olacak olması .Bu sayede oyuncular oyun deneyimini fiziksel olarak yaşayabilecek.

Cihaz 2.000 – 2.500 yuan (2.480 – 3.100 TL + vergiler) arasında piyasaya sürüleceği iddia edildi. Bu fiyat ulaşılabilir ve uygun olarak gözüküyor. Özellikle Redmi’nin rakiplerine baktığımız zaman yeni cihazın fiyatının uygun olacağını söylemek mümkün.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu