Güncel

Reels Reklamları Aktif Olmaya Başlıyor!

Instagram kullanıcısıysanız platformun önceden sadece reklam amaçlı ücretli gönderiler olduğunu, daha sonra hikayelerin geldiğini ve izlediğimiz birkaç hikayeden sonra ücretli hikayelerin geldiğini biliyor olabilirsiniz. Instagram şimdi de platformun reklam gelirini daha da artırarak Reels reklamlarını gündeme getiriyor. Reels özelliği TikTok ile benzer bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve kısa uzunlukta eğlenceli video kliplerdir.

Instagram Reels Reklam
Instagram Reels’lar İçin Reklam Özelliğini Kullanıma Sunmaya Başladı

Reels Reklamları Nasıl Olacak?

Instagram Reels reklamları, videolarınızın başına veya sonuna yerleştirilmeyecekleri için Facebook veya YouTube’da gördüğümüz reklamlardan farklı olacak, bunun yerine kullanıcılar izledikleri her birkaç Reels’dan sonra reklam görebilecekler. Bu reklamlar atlanamayacak ve 30 saniyeye kadar uzayabilecek. Instagram hala Hindistan, Almanya vb. gibi belirli ülkelerde Reels’ları test ediyor ve bu özelliği hala birçok ülkede kullanıma sunmadı, ancak Reels’lar şirket için iyi bir reklam geliri sağlamaya başlar başlamaz, tüm dünyadaki kullanıcılar muhtemelen Reels’ları kullanabilecek.

Reklamcılar, özellikle küçük işletmeler, Reels reklamları vermeyi seveceklerdir, çünkü Reels’lar bağımlılık yaratan bir özelliktir. Reklamlarının etkileşiminin çok güçlü olması ve bu nedenle daha fazla satışla sonuçlanması bekleniyor. Facebook, çevrimiçi reklamcılığın son birkaç yılda büyük ölçüde arttığını ve çevrimiçi reklamcılığın geleceğin olduğunu anlıyor, bu nedenle şirket bunun için yeni ve geliştirilmiş yollar geliştiriyor.

Kaynak
Instagram has now started rolling out advertising on Reels globally

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu