Güncel

Renault Yeni Logosunu Duyurdu

Renault yeni logosunu duyurdu. Fransa merkezli firma 2021 yılında birçok konu da değişiklik yapıyor. İlk olarak firma piyasaya tekrardan sürdü. Firma bu hareketi ile elektrikli araçlar üretme konusunda ne kadar istekli olduğunu gösterdi. İlk olarak eski arabalarından başlayan firma içten yanmalı motorlara sahip araçları artık üretmek istemiyor. Renault 2021 yılından itibaren benzinli araç üretimini belli oranda azaltmayı planlıyor.

Renault dışında diğer firmalarda bu konuda çalışmalar yapıyor. Elektrikli araçlar hem insanların hem de otomobil sektöründe yer alan dev firmaların yeni cazibe merkezi durumunda. Bu bağlamda elektrikli araçlar üretmek isteyen firmalar, insanlara kendilerini yeni şirketmiş gibi göstermek için değişiklikler yapıyor.

Renault Yeni Logosunu Duyurdu
Renault Yeni Logosunu Duyurdu

Uzmanlar ”Elektrikli araç üreteceğini açıklayan firmaların daha sonra logolarını ya da bazı şirket politikalarında değişiklik yaptıklarını görebiliyorsunuz.” şeklinde açıklama yaptı. Elektrikli araç üreteceklerini açıklayan firmaların daha sonra yeni logolarını açıklaması uzmanların dediklerini kanıtlıyor. Nissan, Kia, Volkswagen, Maserati, Peugeot ve Opel gibi büyük firmaların elektrikli araç üreteceklerini açıkladıktan sonra logo değişikliği yapması uzmanların yaptığı açıklamaları kanıtlıyor.

Renault Yeni Logosunu İlk Hangi Modelinde Kullanıyor?

Renault 5 modelinin tanıtımını yapan şirket ilk olarak yeni logosunu tanıtımda insanların beğenisine sundu. Fakat Renault tanıtımda yeni logosu hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Tanıtımdan günler sonra yeni logosunu duyurdu ve yeni logosu hakkında açıklama yaptı. Renault güncel logosunu 1992 yılında kullanmaya başladı. Daha sonra 2015 yılında logosunda ufak değişiklikler yaparak logosunu güncelledi.

Renault Yeni Logosunu İlk Hangi Modelinde Kullanıyor
Renault Yeni Logosunu İlk Hangi Modelinde Kullanıyor

Renault 2024 yılında logosunu değiştirdiğinde 9.kez logo değiştirmiş oluyor. Renault 2024 yılında değiştireceği logosunu ilk hangi araçta kullanmayı planlıyor? Bu konu hakkında şirket henüz bir açıklama yapmadı. Uzmanlar Megane’ın elektrikli araç versiyonu olan ”eVision” yeni logonun kullanılacağı ilk model olacağını düşünüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu