Oyun

Resident Evil 8 Çıkış Tarihi

Capcom tarafından geliştirilen hayatta kalma korku türünde bir oyun olan Resident Evil 8 çıkış tarihi oyun severlere duyuruldu. Sahip olduğu atmosfer ve oyun zevki ile bu türü oldukça seven kişilere keyifli dakikalar yaşatan Resident Evil 7, serinin yeni çıkacak oyunu sayesinde bu çıtayı daha da yükseltmeyi hedefliyor.

Resident Evil 8, 7 Mayıs 2021’de Çıkacak

Hayatta Kalma ve Korku Türü Serisi Olan Resident Evil 8 Tarihi Belli Oldu
Hayatta Kalma ve Korku Türü Serisi Olan Resident Evil 8 Tarihi Belli Oldu

Resident Evil Village, bir önceki oyun olan Resident Evil 7‘nin oynanış mekaniklerine daha da yenilerini ekliyor. İlk olarak Resident Evil 4‘te görünmüş olan market sistemi serinini 8‘i oyununa da geliyor. Markette, çoğu şeyi satın alabilir, silahlarınızı geliştirebilir ve karakteriniz için gerekli olan eşyaları rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Yeni çıkacak olan bu oyunun hikâyesi bir kalede ve kalenin etrafında bulunan köyde geçiyor. Yayınlanmış olan Youtube videosunda sadece kalenin iç tarafı ve birkaç tane kötü karakterler gösterildi. Oynanış mekaniklerinin de görüntülenmiş olduğu canlı yayın uzun sürmedi. Oyunu ön sipariş ile satın alacak olan oyuncular için özel olan içeriklerde bulunuyor. Ayrıca tanıtım olarak yayınlanan videoda Resident Evil Village‘in Koleksiyoncu Sürümü de gösterildi.

Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021‘de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X platformlarını için çıkış yapacak. Oyunu PS4 ve Xbox One için satın almış olan oyuncular isterlerse hiçbir ücret ödemeden PS5 ve Xbox Series X için yükseltme yapabilecekler.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu