Oyun

Resident Evil Village Özellikleri

Resident Evil Village geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Şimdi ise oyunun çıkışına az bir zaman kala sistem içerisinde kaplayacağı alan da belli oldu. 50 GB’lık depolama alanı kaplayacak olan oyun kısa bir süre sonra oyun severlerle buluşacak.

Resident Evil Village 50 GB Boyutunda Olacak
Resident Evil Village 50 GB Boyutunda Olacak

Microsoft Store üzerinde listelenmiş olan Village’ın profili, Xbox serileri için dosya boyutunu gösterecek şekilde güncellendi. Resident evil serisinin en yeni oyunu olan Village’ın boyutu 50.02 GB olacak şekilde ifade edildi. Diğer oyunların boyutlarına bakıldığı zaman 50 GB fazla büyük durmuyor. Çünkü bu tarz bir oyun için çoğu kullanıcı daha büyük bir boyutta olmasını bekliyordu. Bu duruma ek olarak Village’ı sadece oyun konsolunuza indirmek isterseniz indirme boyutu daha da küçük olabilir.

Resident Evil Village Çıkış Tarihi

Bunun yanı sıra oyun içerisinde farklı tarzlarda sunulacak. Oyunun çok oyunculu sürümünü indirmek istemeyip sadece single player oynamak isteyenler için oyun boyutu 15 GB’a kadar düşüyor. Oyunu 15 GB olarak indirmek isteyenler için Xbox mağazasında fazladan ayrılmış bölüm kısmı var.

Tüm bunlara rağmen oyunun boyutunun gelecek platformlara göre değişme ihtimali var. Firmanın bundan önce çıkardığı oyunlarda, geliştirilen platformlar arasında öyle büyük bir fark yoktu. Fakat yeni nesil konsolların piyasaya girmesiyle birlikte nasıl bir durum söz konusu olur bilinmiyor. Oyunun çıkış tarihi ise 7 Mayıs 2021 olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu