E-SporGüncelOyun

Riot Games’den Türkiye’de İlk Dijital E-Spor Müzesi

Riot Games, bütün oyun severleri 40 gün sürecek dijital etkinliklere ve e-spor’un ilk dijital müzesini birlikte kurmaya davet ediyor.

League of Legends’da dünyanın en büyüğünün belli olacağı “Dünya Şampiyonası” (worlds2020) etkinliği 25 Eylül Cuma günü ön eleme turuyla başlıyor. E-Spor severlerin çok sevdiği ve aynı zamanda heyecanla beklediği bu etkinliğe, Riot Games’in yeni projesi yeni bir kimlik kazandırıyor. Takım gözetmeksizin ülkemizdeki bütün League of Legends oyununu severlerin tek yürek olup desteklediği bu süreç, sosyal medya üzerinden gerçekleşecek ve 40 gün sürecek. Dijital etkinlik sonucunda Türkiye’nin ilk e-spor müzesi oluşturulacak.

Riot Games Ele Geçir Adlı Konsept Belirledi

Riot Games yaptığı etkinlik için koyduğu kurallar
Riot Games Etkinlik

Dünya Şampiyonası 2020 etkinliği için bu sene dünya çapında “EleGeçir” adlı konsept belirlendi. Bu kapsamda bugün yayınlanacak olan https://elegecir.com/ sitesinde oyun severlerin keyif alarak izlediği yayıncılar, sunucular ve Riot ekibi, aralıklarla 20 farklı sosyal medya görevini duyurmuş olacak. Bu görevler oyuncuların League of Legends ve e-spor ile ilgili anılarını, hayallerini ve ürettiklerini paylaşmayı kapsayacak. Her görev, 1 günde Twitter’dan etkinlik etiketleri olarak #Elegeçir ve #Worlds2020’ yi kullanarak yapılacak paylaşımlarla tamamlanacak.

Her görev yapıldığında, görevi sunan kişinin de tavsiyeleri alınarak en başarılı 20 paylaşım belirlenecek ve fikrin sahibine oyun içi 840 RP hediye edilecek. RP kazanan kişiler, internet sitesinde yer alan liderlik tablosunda isminin yanına 100 puan yazdıracak. 1 Kasım tarihinde ise lider tablosunun üstünde yer alan 10 kişi Dünya Şampiyonası Kapüşonlusu kazanacak. Eşitlik söz konusu olursa son bir görev verilecek.

Riot Games, oyun severleri dijital etkinliklere katılarak sosyal medya platformunu ele geçirmeye ve elegecir.com adresi web sitesi üzerinden e-sporun ilk dijital müzesini hep beraber kurmaya davet ediyor. Müze, 1 Aralık 2020 tarihine kadar açık kalacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu