E-SporVALORANT

Riot Games Valorant Şampiyonlar Turu’nu Duyurdu

Riot Games‘in popüler takım tabanlı FPS oyunu Valorant için 2021 senesi Valorant Şampiyonlar Turu duyuruldu. Kuzey ABD, Güney ABD, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya bölgelerinde global olarak turnuvalar düzenlenecek ve yıl sonunda global bir şampiyon mücadelenin galibi olarak ilan edilecek.

Valorant Şampiyonlar Turu
Valorant Şampiyonlar Turu

Çıkış yapmış olduğu tarihten itibaren oyuncular tarafından en çok oynanan FPS oyunlarından biri haline gelen Valorant, ayrıca Espor alanında da atılımlarına devam ediyor. Riot Games, 2021 senesi içerisinde Valorant espor özelinde dev planlamalar yapıyor. Espor alanında gösterdiği 10 senelik faaliyetler ile beraber çok büyük deneyime sahip olan Riot Games, Valorant’ın popülaritesini daha da arttırmak istiyor.

Valorant Şampiyonlar Turu Aşamaları Nelerdir?

Valorant oyununun yeni etkinliği Şampiyonlar Turu’nda üç farklı turnuva aşaması olacak. Bunlar; Öncüler, Ustalar ve Şampiyonlar. Takımlar önce kendi ülkelerinde düzenlenecek olan Öncüler aşamasından başlayacak. Ardından Ustalar aşamasına geçecek. Son olarak ise Şampiyonlar aşamasına geçerek tüm dünyadaki en iyi on altı takım arasında şampiyon olma yolunda yarışacak. Etkinliğin kurucu ortakları ise Red Bull ve Secretlab oldu.

Valorant Turnuvasına Yenilikler Yetişecek Mi? yazımıza göz atabilir, en güncel e-spor haberlerine anında ulaşmak için Teknotomy E-spor sayfasını inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu