OyunMMORPG

Riot Games Yeni MMO Oyunu Getiriyor

Geçen sene bu günlerde, League of Legends geliştiricisi Riot Games, amiral gemisi MOBA oyununun IP’sinin, LoL evreninde geçen diğer oyunlarla beraber genişleyeceğini duyurmuştu. Şu anda, bu yeni oyunlardan birinin ne olacağına dair ipucumuz bulunuyor. Örnek vermek gerekirse bu oyunun Runeterra evreninde geçen bir MMO türü olacağı kesin gibi duruyor.

Riot Games Yeni MMO Oyunu Getiriyor
Riot Games Yeni MMO Oyunu Getiriyor

Riot IP ve eğlence başkan yardımcısı Greg Street Twitter’da bir yazı paylaştı. Bu yazıda “Haberlerimiz var. Riot’taki en son iş, ihtiyacımız olan Lig evrenini geliştirmeye yardımcı oldu! Çünkü zamanı gelmişti. Yeni işim, çoğunuzun ve pek çok Riotçunun bizden oluşturmamızı istediği büyük (bazıları büyük diyebilir) bir oyun başlatmak.” dedi. Ayrıca Greg Street yazının sonuna Riot Games’in iş alımı yaptığını da belirtti.

Bu büyük ve gizemli Lig projesinin ne olabileceği yönünde paylaşımında açıkça belirtilmedi. Fakat gönderinin yanıtlarında bir yorumcu bunun bir MMO olup olmayacağını sorduğunda ise Greg verdiği cevap ile bunun bir MMO oyunu olacağını bildirdi. Yani evet League of Legends’ın MMO oyunu piyasaya çıkacak.

Şu anda akıllarda merak edilen soru olarak bu oyunun ne zaman piyasaya çıkacağı konusudur. Bizim tahminimiz büyük bir olasılıkla 2022 senesinin sonunda veya 2023 senesine kadar oyunun çıkmayacağı yönündedir. Çünkü Riot Games büyük ve devasa bir MMO oyunu yapmayı planlıyorsa geniş bir zamana ihtiyaçları olacak.

Riot Games Yeni MMO Oyunu Hakkında Atılan Tweet

Riot Games Yeni MMO Oyunu Hakkında Tweet

Riot Games’in en çok parlayan oyunları League Of Legends ve Valorant hakkında en son haberlere ulaşmak için Teknotomy Oyun sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu