E-SporLOL

RNG LPL 2021 Bahar Mevsimi Şampiyonu Oldu!

League of Legends tarihinin en ikonik oyuncularından Uzi’nin emekliliğinin ardından bir türlü aradığı yükselişi bulamayan RNG, Xiaohu’nun üst koridora geçmesiyle aradığı kimyayı yakaladı ve fırtına gibi başladığı sezonu şampiyonlukla tamamladı. Çoğu otoriteye göre rekabet seviyesi en yüksek ve en kaliteli lig olan LPL’de bahar mevsimi kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu.

RNG LPL şampiyonu oldu!
LPL 2021 Bahar Mevsimi Şampiyonu

Herkesin herkesi yenebildiği, takım savaşlarının hiç bitmediği ligde en son ayakta kalmayı başaran takım RNG oldu. Playoff’lara yaklaşırken şampiyonluk adayı iki takımdan diğeri EDG iken, 2019 dünya şampiyonu FPX playoff’larda inanılmaz bir ivme yakalayarak rakiplerini adeta ezdi ve beşinci bitirdiği ligde finale yükselmeyi başardı.

RNG MSI’ya Gidiyor!

FPX, playoff’ların 4. ayağında RNG’yi (3-0’lık bir skorla) tam anlamıyla yok ederek ciddi bir mesaj verdi. Hatalarından ders alan takım, çifte eleme oynanan playoff sisteminde kaybedenler kategorisindeki diğer güçlü rakiplerini (TES ve EDG) alt ederek hatalarının üzerinde de çalışmış oldu ve finale çok daha hazır çıktı.

RNG 2018 MSI şampiyonu olmuştu
Uzi İle 2018 MSI Şampiyonluğundan Bir Kare

LPL finalinden bekleneni fazlasıyla veren seride, aksiyon hiç durmadı. Yıldız oyuncu Doinb’nin üstünlüğüyle seriye hızlı başlayan FPX, ilk maçı alarak durumu 1-0’a getirse de RNG toparlanmayı bildi ve geriden gelerek seriyi 3-1 kazandı. FPX’in yıldız üst koridoru, 2020 dünya şampiyonu Damwon’dan gelen Nuguri, her ne kadar takımının yıkılmayan parçası olsa da, performansı seriye tutunmaya yetmedi.

Uzi’nin yerine gelen nişancı GALA, özellikle üçüncü maçta attığı pentakill (beşte beş) ile seriye ağırlığını koydu ve finalin MVP’si (En Değerli Oyuncu) oldu. Çin liginin temsilcisi olarak MSI turnuvasına katılacak olan ekip, şimdiden şampiyonluk adayı olarak görülüyor.

GALA’nın Üçüncü Maçta Attığı Pentakill

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu