Güncel

Robinhood Uygulamasına Gelen Kötü Yorumlar Kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde ABD ve küresel borsalarda daha önce rastlanmamış bir olay gözlenmişti. Reddit adlı internet platformu üzerinde toplanan genç yatırımcılar GameStop’un hisselerinin yükselmesine neden olmuş daha sonra olaya Elon Musk’ın da dahil olması ile beraber neredeyse bütün borsalarda ciddi dalgalanmalar yaşanmıştı.

Robinhood Uygulamasına Gelen Kötü Yorumlar Kaldırıldı
Robinhood Uygulamasına Gelen Kötü Yorumlar Kaldırıldı

Yaşanan bu olaylardan sonra piyasalarda manipülasyon yapıldığı gerekçesi ile GameStop hisseleri Robinhood ve Webull gibi komisyonların neredeyse sıfır olduğu acemi yatırımcılara yönelik borsalardan kaldırılmıştı. Yaşanan bu yaptırım sonrası oldukça sinirlenen genç yatırımcılar Playstore üzerinden uygulamayı eleştiri yağmuruna tuttu.

Uygulamanın Değerlendirme Puanları Bir Hayli Düştü

20 Ocak çarşamba günü 5 değerlendirme puanına sahip olan uygulama birden bire gelen 100 bine aşkın yorum sonrası 1 puana kadar düştü. Bu durumun normal olmayan bir durum olduğunu ifade eden yetkililer Robinhood uygulamasına gelen kötü yorumların kaldırıldığını ifade ettiler. Kaldırılan yorumlardan sonra uygulamanın değerlendirme puanı tekrardan 4’e yükseldi.

Yetkililer yaptıkları açıklama da yaşanan olayların planlanmış olduğunu ve normal olmayan bir olay ile karşı karşıya olduklarını söylediler. Buna ek olarak bu tür olaylarda yapılması gereken bazı kuralların olduğunu belirttiler. Uygulamanın yaptırım kararı sonrası eleştirilmesinin neden normal bir durum olmadığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu