Oyun

Roblox Rekor Gelir Elde Etti

New York borsasında yerini alan ve halka resmi bir şekilde açılmış olan Roblox rekor gelir elde etti. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada mobil platformlardan 2,5 Milyar dolar gelir elde ettiğini söyledi. Elde etmiş olduğu gelirin sadece 1,2 Milyar dolarlık kısmının geçtiğimiz yıla ait olduğunu da vurguladı. Buna ek olarak Roblox, mobil platformlardan yapmış olduğu satışlarla 2 Milyar dolar barajını geçtiğimiz yılın Ekim ayında geçti.

Roblox Rekor Gelir Elde Ederek Borsa Dünya Devi Şirketleri Geçmeyi Başardı
Roblox Rekor Gelir Elde Ederek Borsa Dünya Devi Şirketleri Geçmeyi Başardı

Roblox Rekor Geliriyle Borsada Yer Alıyor

Erişmesi tamamen ücretsiz olan Roblox 2 Milyar dolarlık geliri oyun içi para biriminden sağladı. Robux olarak oyun içerisinde satılan bu para birimiyle oyun içerisinde farklı yerlerde harcamalar yapabiliyorsunuz. Roblox’un yapmış olduğu satışın çoğu kısmı App Store ve Google Play Store üzerinden geldi. Bunun yanı sıra ABD’de olan oyuncular mobilden gelen gelirin %65’lik kısmını oluşturdu.

Oyun borsaya girmesiyle birlikte halka arz konusunda sıkıntı yaşadı. Yaşanmış olan sıkıntılardan sonra en sonunda 10 Mart tarihinde listeye ulaştı. CNN’in yapmış olduğu açıklama göre New York Borsası, şirkete hisse başına düşecek şekilde 45 dolarlık referans fiyatı belirledi. Fakat hisse senedi, %55 civarında artarak 69.50 dolara kadar artış gösterdi. Böylelikle şirket Take Two ve EA Games gibi şirketleri geçerek daha yüksek bir değere ulaşmış oldu.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu