Oyun

Rocket League’den Büyük Başarı

2015 yılında çıkan Windows ve PlayStation 4 oyun konsolları için gelen sonrasında ise Xbox One oyun konsolu için indirmeye sunulan Rocket League oyunu, günümüzde halen popüler konumda. Oyun özellikle Epic Games Store’da ücretsiz olduktan sonra oyuncu sayısında gözle görülür büyük bir artış yaşandı.

Rocket League
Rocket League

Geçtiğimiz aylarda Rocket League oyununun ücretsiz olacağı söylenmiş ancak oyunun ne zaman ücretsiz olacağı açıklanmamıştı. Oyun geçtiğimiz günlerde ücretsiz oldu. Bu haber Rocket League’in ücretsiz olmasını bekleyen tüm oyun severleri sevindirdi.

Eğlenceli olan oyun daha önce oyunu duyup ta oyunu oynamamış olan yüzbinlerce oyuncu oyunu ücretsiz olarak indirip oyunu oynamaya başladı. Oyunun geliştiricisi olan Psyonix’in başkanı Corey Davis, Twitter dan yapmış olduğu paylaşımda, oyunun ne kadar popüler olduğunu gözler önüne serdi.

Twitter dan paylaşılan görsel oyunun ücretsiz olmasının ardından bir gün sonra atılmış. 24 Eylül tarihinde paylaşılan ekran görüntüsü, oyunun o anda kaç oyuncu tarafından oynandığını gösteriyor. Fotoğrafa göre oyun 1 milyon 3 bin 36 kişi tarafından aynı anda oynandı.

Bugüne kadar tahmini olarak 10.5 milyondan fazla satan oyun Steam istatistiklerine göre en fazla 119.124 oyuncu ile aynı anda oynandı. Böylesine popüler olmuş olan oyun, Rocket League’in ücretsiz olmasıyla birlikte bir anda patlama yapması bekleniyordu. Yaşanan bu büyük patlamanın boyutu ise herkesi şaşırttı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu