Oyun

Rocket League İle Şaşırtmaya Devam Eden Epic Games

Rocket League, uzun aradan sonra Epic Games’ in ilan ettiği gibi ücretsiz yapıldı. Epic Games bu hareketiyle herkesi şaşırttı. Oyuncuların fazlasıyla ilgili gösterdiği Rocket League’ in sunucuları çöktü. Epic Games ek olarak oyunu indiren Rocket League severlere 60 TL’lik kupon da veriyor. Epic Games’in bu tür ücretsiz oyun aktivitelerine devam edeceği ifade ediliyor. Epic Games adını daha önce GTA V’İ ücretsiz yaptığında oldukça geniş bir kitleye duyurmuştu.

Rocket League
Rocket League

Rocket League Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Rocket League, arabalara ve futbol’ a ilgisi olan oyun tutkunlarının ilgisini kısa sürede çekmeyi başarmış bir oyun. Rocket League, bir kafeste geçiyor ve iki ayrı takımla oynanıyor. Oyunu amacı kısa süre fazla gol atmak. Sevinizi artırarak birçok nesne (bayrak, skin, tekerlek vb.) kazanabiliyorsunuz. Ayrıca oyun içerisinde Mutator ve Dropshot gibi farklı oyun eklentilerden de faydalanabilirsiniz.

Rocket League Mutator

Aralık ayında bu eklentiyi oyuna eklemeyi düşünen yapımcılar kullanıcılara farklı deneyimler sunuyor. Mutator’da iki çeşit top şekli bulunuyor. Bu toplar küp şeklinde veya yer çekimi azaltılmış top şeklinde.

Rocket League Dropshot

Dropshot eklentisinde sahada herhangi bir kale bulunmuyor. Core 707 adında yeni ve altıgen bir sahada oynan eklentide amaç, önce rakibin sahasındaki yerleri yok etmek, ardından da topu yok ettiğiniz delikten geçirmek. Top delikten geçtikten sonra golü yiyen takımın sahası onarılarak maç devam ediyor.

Rocket League Dropshot
Rocket League İle Şaşırtmaya Devam Eden Epic Games

Epic Games Sunduğu Diğer Oyunlar

Epic Games ilk olarak GTA V gibi dünya devi oyunu ücretsiz piyasaya sunarak bir seri başlattı. Ardından Football Manager 2020‘ yi de oyun tutkunlarına sunarak seriye devam etti. Daha sonra What Dogs 2’ yi de ücretsiz yapan Epic Games, seriye popüler oyunlar ile devam edeceğini belirterek oyuncularda büyük ilgi uyandırdı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu