K-Pop

Rose On The Ground 100 Milyon Görüntülenmeyi Aştı

BLACKPINK’ten Rose On The Ground isimli solo albümüyle sürekli olarak inanılmaz başarılar elde etmeye devam ediyor. Rose, YouTube platformunda bir K-pop kadın solisti olarak yepyeni bir rekora imza attı. YG Entertainment, 20 Mart’ta idolün ilk solo şarkısı On The Ground için hazırlanan müzik videosunun resmen 100 milyon görüntülenmeyi aştığını açıkladı.

Rose On The Ground
Rose On The Ground

Rose On The Ground ile Başarıdan Başarıya İmza Atıyor

On The Ground, 12 Mart Cuma günü 14.00 KST’de yayınlanmasından yaklaşık 7 gün, 15 saat 55 dakika sonra söz konusu başarıyı elde etti. Ek olarak, Koreli bir kadın solistin bu dönüm noktasına ulaşması için şimdiye kadarki en hızlı zaman. Daha önce, BLACKPINK üyesi Jennie rekoru 2018 yılında 23 gün 10 saat sonra elde etti.

Rose On The Ground

On The Ground yayınlandıktan kısa bir süre sonra aynı anda  1.2 milyon kullanıcıyı aştı. Ayrıca müzik videosu 24 saat içinde 41,6 milyon görüntülenmeye ulaştı. Bu sayı, Koreli solo sanatçılar için şu anki en yüksek rekor durumundadır. Şarkı, YouTube’daki başarısının yanı sıra hem yurt içi hem yurt dışı müzik listelerinde rekorlar kırdı. On The Ground, UK Official Singles Chart Top 100 listesine 43.sıradan girdi. Rose On The Ground ile ABD, Brezilya, Kanada, Şili, Fransa, Yunanistan, Hong Kong, Makao, Meksika, Portekiz, Singapur dahil olmak üzere 51 farklı bölgede iTunes En İyi Şarkılar listelerinde 1 numara oldu.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu