Influencerlar

RTÜK Hadise Hakkında Açıklama Yaptı

RTÜK Hadise hakkında açıklama yaptı. Bildiğiniz üzere günümüzde sanatçılar şarkı çıkardıkları zaman aynı anda klip de çekiyor. Bu klipler sayesinde çıkarılan şarkılar daha fazla dinlenebiliyor. Hatta günümüzde dinleyiciler, şarkıdan daha çok video klipe daha çok önem gösteriyor. Bu sebepten dolayı sanatçılar da çektikleri video kliplerde farklı işler yaparak izleyici çekmeye çalışıyor.

RTÜK Hadise Hakkında Açıklama Yaptı
RTÜK Hadise Hakkında Açıklama Yaptı

İzleyici çekme konusunda başarılı olan Hadise’de kliplerinde hem farklı işler yapıyor hem de klipleri eğlenceli oluyor. Şarkıcının Evlenmeliyiz şarkısı bunun en büyük örneği. Hadise’nin çektiği video klip sayesinde şarkısı o dönem en çok dinlenilen ve sevilen şarkıları arasında yer aldı. Gene şarkıcının Sıfır Tolerans adlı şarkısı da video klibi sayesinde ilgi çekti. Fakat bu klip seyircilerin hoşuna gitse de RTÜK’ün hoşuna gitmedi. RTÜK bu klibi erotik bularak o klipi yayınlayan televizyon kanallarına para cezası verdi.

RTÜK’ün bu şekilde ceza vermesi Hadise’yi sinirlendirmişti. O klipte ”kadının aşkını anlatıyorduk. Erkek sanatçılar çekince problem olmuyor” şeklinde çıkıştı. O zamanlar RTÜK açıklama yapmamıştı fakat 3 yıl sonra RTÜK başkanı konu hakkında açıklama yaptı.

RTÜK Hadise'nin Sıfır Tolerans Klipine Ceza Vermek İstemedi
RTÜK Hadise’nin Sıfır Tolerans Klipine Ceza Vermek İstemedi

RTÜK Hadise’nin Sıfır Tolerans Klipine Ceza Vermek İstemedi

RTÜK başkanı Ebubekir Şahin 3 yıl önceki klip hakkında açıklamalar yaptı. RTÜK başkanı Ebubekir Şahin Hadise üzerinden örnek verse de aslında diğer sanatçılara da mesaj verdi. RTÜK başkanın en çarpıcı kelimesi ise ”ceza verilen içerikler daha çok izleniyor” oldu. İşte RTÜK başkanı Ebubekir Şahin yaptığı açıklamalar;

Evet, cezanın yerindeliğine inanan biriyim. Bazen verdiğimiz cezalarla o klibi daha da popüler hale getiriyoruz. ‘Hadise’nin klibine ceza verirsek klip daha da popüler olur, vermeyelim o yüzden dedim.”

Arkadaşlarımız verme taraftarıydı, cezayı verdik, klip daha çok izlendi. Herkese açık olan basın organında çıplak görüntülerin yayınlanması doğru değil. Alkol ve tütün kullanımını özendirecek içeriklere de müdahale ediyoruz.”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin
Hadise Sıfır Tolerans

Sizce RTÜK başkanı haklı mı?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu