Influencerlar

Ruhi Çenet Çanakkale için Özel Video Çekti

Ruhi Çenet Çanakkale için özel video çekti. Ruhi Çenet kendine has sesi ve çektiği özel videolarla YouTube kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Özellikle çektiği videolar herkesin beğenisi kazanıyor. Ruhi Çenet dün YouTube herkesin dikkatini çekecek bir video yayınladı. Ruhi Çenet Çanakkale Zaferi’nin 106. yılına özel çektiği videoda hem bilinen yanlışlara değindi hem de Çanakkale savaşında batan gemileri takipçilerine gösterdi.

Ruhi Çenet Çanakkale için Özel Video Çekti
Ruhi Çenet Çanakkale için Özel Video Çekti

Ruhi Çenet bu videoyu çekmek için özel izinler aldı. Çünkü çektiği video da bazı yerler hala tehlikeli. Bu alanlarda izinsiz video çekilmesi hem yasak hem de sizin için zararlı olabilir. YouTuber izinleri aldıktan sonra video çekmeye başladı. Çektiği videoda ilk önce Çanakkale Savaşı ile ilgili bilinen tüm yanlışlara değindi. Bu yanlışların şehitlerimizin kahramanlığına gölge düşürdüğünü söyledi. YouTuber daha sonra çok ilginç karelere şahit olacağınız bir işe imza attı.

Ruhi Çenet Çanakkale Savaşı’nda Batan Gemileri Takipçilerine Gösterdi

Videonun sonlarında Çanakkale’de kahraman askerlerimizin batırdığı gemileri gösterdi. Bildiğiniz üzere Çanakkale Savaşı’nda İngilizler, Fransızlar ve İngiltere’nin sömürdüğü ülkelerden getirdiği askerler ile Türk Mehmetçikleri savaştı. Bu savaşta İngiltere son model teknolojileri ile geldi. Bu son model teknolojilerin içinde son model silahlar ve gemiler yer alıyordu. Bu gemilerden en önemlisi  HMS Majestic gemisiydi.

Ruhi Çenet Çanakkale Savaşı'nda Batan Gemileri Takipçilerine Gösterdi
Ruhi Çenet Çanakkale Savaşı’nda Batan Gemileri Takipçilerine Gösterdi

HMS Majestic gemisi 128 metru uzunluğunda 23 metre genişliğinde ve 8.2 metre yüksekliği olan 16 bin 600 tonluk bir gemiydi. Gemiyi görenler ona yüzen kale adını verdi. İngilizlerin çok güvendiği bu yüzen kale savaşın seyrini değiştirdi. Ruhi Çenet HMS Majestic gemisin 106 sonraki halini gösterdi. Tarih kitaplarında yüzen kale olarak adlandırılan gemiden pek eser kalmadı.

Ruhi Çenet’in Çanakkale için Çektiği Özel Video

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nda şehit olan tüm askerlerimizi saygıyla anıyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu