Oyun

Rust Online Oyuncu Rekorunu Kırdı

Özellikle canlı yayın platformu Twitch’in oyun dünyasının üzerindeki etkisi artık çok daha rahat bir şekilde görülebilir olmaya başladı. Platform üzerinden canlı yayın açan yayıncıların takipçilerine göstermiş oldukları oyunlar kısa bir süre içerisinde talep görüyordu. Bunu ilk olarak gördüğümüz oyun Among Us. Böylelikle Twitch sayesinde Rust online oyuncu rekorunu kırdı.

2013 yılında kullanıcılara sunulmuş olan Rust, bu günlere kadar hatırı sayılır oyuncuyu bünyesinde barındırıyordu. Ancak oyun, Shroud, Myth ve canlı yayın yapan diğer dev isimler tarafından bir şekilde oynanmaya başlayınca oyun, kendi içerisinde de yeni rekorlara ulaşmış oldu. Bundan bir önce gelen online oyuncu rekoru ise böylelikle tekrardan kırılmış oldu.

Twitch Yayıncıları Sayesinde Rust Online Oyuncu Rekorunu Kırdı
Twitch Yayıncıları Sayesinde Rust Online Oyuncu Rekorunu Kırdı

Rust Online Oyuncu Sayısı 200.000

Twitch’te bir anda oldukça popüler yayıncılar tarafından oynanmaya başlayan Rust, geçen günlerde online oyuncu rekorunu tekrardan kırdı. Oyun, 16 Ocak günü 244.394 oyuncuya eşlik ederek kendi rekorunu da geçmiş oldu. Oyunun patlaması ile birlikte geliştirici firmanın da cebine daha fazla para girmesine neden oldu.

Rust’ın geliştiricisi Garry Newman, 8 Ocak günü resmi sosyal medya hesabından bir paylaşım yapmıştı. Newman’ın, paylaşmış olduğu bilgide stüdyonun sadece bir hafta içerisinde elde etmiş olduğu gelirdi. Oyun, sadece 4 Ocak ve 7 Ocak günlerinde dahi geliştiren firma 1 milyon dolar kazandırmıştı.

2021 Ocak ayının başlarında Twitch’te 1,37 milyon izleyiciye ulaşan Rust diğer oyun firmalarına yeni bir ümit daha verdi. Oyunlar ne kadar eski olursa olsun halen daha bir anda patlama yapabilirler.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu