OyunRPG

Rust Oyunu Hakkında İnanılmaz Detay

Twitch platformunun yeni favorisi Rust, çıkış yapmasından yedi sene sonra yeni yeni rekorlar kırmaya başladı. Oyun şu sıralar Steam’de korkunç gelirler elde ediyor.

Rust Oyunu
Rust Oyunu

Rust Oyunu Geliştiricisi Çılgın Paralar Kazanıyor

Twitch platformu sayesinde aniden patlama yapmış oyunlar listesi son hızıyla genişlemeye devam ediyor. Şimdi de aslen yedi senelik bir oyun olan RustTwitch’in yeni yıldızı oldu. Birden büyük bir popülerlik kazanınca oyunun geliştiricileri de felaket gelirler elde etmeye başladı.

Rust Oyunu Günde Ne Kadar Kazanıyor?

Rust oyununun geliştiricisi Garry Newman, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Rust’ın bu hafta içerisinde yalnızca iki günde 1 milyon dolardan fazla para kazandığını söyledi. Her geçen gün daha da çok oyuncu çektiği için büyük bir olasılıkla ilerdeki günlerde bu gelirler daha da fazla artacaktır.

Hayatta kalma/sandbox türündeki Rust ilk olarak 2013 senesinde erken erişim olarak piyasaya sürülmüştü. Oyun daha sonra 2018 senesinde tam sürüm olarak çıktı. Normalde de gayet popüler bir oyundu fakat Twitch’te bir fenomen haline gelince oyuncu sayıları birden yaklaşık 4-5 katına çıktı. Geçen hafta eş zamanlı oyuncu sayısı 243 bine ulaşmış ve yine yeni bir rekor kırmaya devam etmektedir.

Rust geçen günlerde Twitch’te 1 milyon eş zamanlı seyirci sayısına ulaşarak müthiş bir başarıya imza atmıştı. Şimdi de yine seyirci rakamları 1 milyon civarında.

Türkçe seslendirme ve Türkçe altyazı desteğine sahip olan Steam’de 61,00 TL’ye satılıyor. Oyunun konsol versiyonu da bu sene içerisinde yayınlanacak.

Sandbox Modu Nedir?

Rust Oyunu 1
Rust Oyunu Çılgın Rakamlar Kazanıyor

Örnek verecek olursak, Garry’s Mod veya GMOD, Half-Life 2 üzerine kurulan bir Sandbox modudur. Bu mod ile kullanıcılar, oyunun içerisindeki materyalleri kullanarak hayal güçlerine bağlı pek çok şey yaratabilirler. Makineler, robotlar, karikatürler vs.
Garry’s Mod, yalnızca kullanıcıya oyunun içerisindeki materyalleri kullanabilmesi için kolaylık sağlar. Modun temeli yerçekimi kanunlarına dayanmaktadır.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu