Güncel

Sahte Android Clubhouse Uygulamasına Dikkat

Sahte Android Clubhouse uygulamasına dikkat edin. Sosyal medya uygulamaları arasında son aylarda Clubhouse uygulaması dikkat çekmeyi başardı. Uygulamanın dikkat çekmesi diğer uygulamalar da bir şaşkınlık yarattı. Çünkü uygulama sadece ses ile sohbet edeceğiniz bir uygulama. İnsanların bu özelliği sevmesi diğer sosyal medya uygulamalarını da harekete geçirdi.

Sahte Android Clubhouse Uygulamasına Dikkat
Sahte Android Clubhouse Uygulamasına Dikkat

Facebook bu konu da ilk adımı atan uygulama oldu. Bildiğiniz üzere Mark Zuckerberg popüler olan uygulamaların en iyi özelliklerini kendi uygulamalarında da kullanıyor. Bunu ilk olarak Snapchat’in filtre özelliğini ve hikaye özelliğini alarak İnstagram’a ekledi. Bunun üzerine Snapchat’in kullanıcı sayısında düşme yaşandı. Zuckerberg şimdide Clubhouse’nin özelliğini Messenger’a ekliyor. Clubehouse’da Snapchat gibi kullanıcı kaybetmek istemediği için farklı stratejiler yapıyor.

Bu stratejilerden ilki davetiye ile uygulama girişi kaldırıyor. Android sürümünün piyasaya sürdükten sonra bu özelliğin kaldırılacağı biliniyor. Clubehouse’un bu haberinden sonra bir çok dolandırıcı sahte bir Clubhouse uygulaması yaptı.

Sahte Android Clubhouse Uygulaması Bilgilerinizi Çalıyor

ESET hem Android’te hem de IOS’ta kötü yazılımları araştırıyor. Son araştırmasında son zamanların popüler uygulması olan Clubhouse‘un sahte Android uygulamasını buldu. Konu hakkında açıklama yapan ESET bu uygulamanın Clubhouse’a çok benzediğini ve içerdiği yazılımlarla kullanıcıların bilgilerini çaldığını açıkladı.

Sahte Android Clubhouse Uygulaması Bilgilerinizi Çalıyor
Sahte Android Clubhouse Uygulaması Bilgilerinizi Çalıyor

ESET sahte uygulama hakkında kullanıcıları bilgilendirdi. Dolandırıcılar Clubhouse’un internet sitesine benzer bir site açtığını ve site üzerinde Clubhouse’un Android uygulamasını indirmek istiyorsanız tıklayınız yazdığı açıklandı. Uygulamaların internet sitelerinde indirmek için tıklayınız yazan yere tıkladığınız zaman sizi uygulama mağazasına yönlendirirken sahte Clubhouse sitesi direk telefonunuza apk olarak bir dosya indiriyor. İndirilen apk’yı tıklayıp kurduğunuz zaman truva atını aktif hale getiriyorsunuz.

Daha sonra

 • Twitter
 • WhatsApp
 • Facebook
 • Amazon
 • Netflix
 • Outlook
 • eBay
 • Coinbase
 • Plus500
 • Cash App
 • BBVA
 • Lloyds Bank gibi uygulamalarda yer alan hesaplarınızdan bilgilerini çalıyor.

Clubhouse’un şu anlık Android uygulaması bulunmuyor. Fakat Mayıs ayının sonlarında Android versiyonu çıkılması için çalışmalar hala devam ediyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu