Güncel

Sahte Kripto Para Alım Satımları Başladı

Sahte kripto para alım satım işleri başladı. Tüm dünya kripto paralarda yaşanan inişleri ve çıkışları takip ediyor. Kripto paraların bu kadar ilgi çekmesi kötü niyetli insanların iştahını kabarttı. Dolandırıcılar kripto paraya ilgisi olan fakat fazla bilgisi olmayan insanların hem kimlik bilgilerini hem de paralarını almaya çalışıyor.

Sahte Kripto Para Alım Satımları Başladı
Sahte Kripto Para Alım Satımları Başladı

İnsanlar dolandırıcıların ağına düşmemek için kripto para danışmanlığı yapan şirketlerle anlaşmak istiyor. Fakat bu konuda da problemler yaşanabiliyor. İstanbul’da polis ekipleri sahte kripto para danışmanlarına baskın yaptı. Dolandırıcılar gelen insanlardan para isteyip kripto para alacağız ve sizin paranızı biz yöneteceğiz şeklinde insanları kandırıp paralarını alıyor.

Kripto paraya yatırım yapmak isteyenler ne yapacaklarını bilmiyor. Danışmanlık yapan şirketlere güvenemiyor ve kendisi de bu konu hakkında fazla bir şey bilmediği için internetten öğrendiği bilgiler ile yatırım yapmaya çalışıyor. İnternetten alınan bilgiler direkt dolandırıcıların ağına düşürüyor. İnternet üzerinde şu uygulamadan kripto para alabilirsiniz şeklinde bilgiler edinen insanlar da dolandırılıyor.

Sahte Kripto Para Satan Uygulamalara Dikkat Etmeniz Gerekiyor

Kripto paraya ilgisi olan insanlar hem yüksek danışmanlık ücretlerinden dolayı hem de bu tür işletmelere güvenemediklerinden tek başına iş yapmaya çalışıyor. Fazla bilgisi olmadığı içinde internet üzerinden edindiği bilgilerle ilerlemek istiyor. Fakat insanlar, bu yöntem yüzünden hem paralarından oluyor hem de dolandırıcılara kimlik bilgilerini kaptırıyor. Peki insanlar dolandırıcıların ağına nasıl düşüyor?

Sahte Kripto Satan Uygulamalara Dikkat Etmeniz Gerekiyor
Sahte Kripto Satan Uygulamalara Dikkat Etmeniz Gerekiyor

İnsanların kripto para almak için cüzdan hesabı açması gerekiyor. Uygulama mağazalarında birden çok cüzdan hesabı uygulaması yer alıyor. İnsanlar araştırma yapmadan indirdikleri uygulamalar yüzünden dolandırılıyor. Uygulama mağazası bu tür uygulamalar için önlem almıyor mu?

Dolandırıcılar kendi uygulamalarını yaptıktan sonra uygulama mağazaların güvenlik işlemlerinden bir şekilde geçmeyi başarıyor. Dolandırıcılar güvenlik işlemlerinden geçtikten sonra insanların dikkatini çekmesi için uygulama puanlarını artırmaya çalışıyor.

İnsanlar hem uygulama mağazasına güvenip hem de uygulama puanını güvenip uygulamayı indiriyor. İnsanlar bu uygulamaları indirdikten sonra artık geri dönüşü olmuyor. Dolandırılan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Böyle devam ederse kripto paraya olan ilgi yavaş yavaş azalacak gibi duruyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu