YouTube Trendler

Sahte Sosyal Deney Videosu Çeken YouTuber Hapis Cezası

Sahte sosyal deney videosu çeken YouTuber hapis cezası ile yargılanıyor. Sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte çektiğiniz bir video yüzünden hapse girebiliyorsunuz. Reynmen çektiği bir video yüzünden hapse girme ihtimali bulunuyor. Bu örneğin benzeri ise Youtube’da çekilen bir video oldu.

Sahte Sosyal Deney Videosu Çeken YouTuber Hapis Cezası Alacak
Sahte Sosyal Deney Videosu Çeken YouTuber Hapis Cezası Alacak

Youtube’da sosyal deney videosu çekmeyi amaçlayan Azerbaycanlı Fariz Bakhshaliyev hapis cezasıyla yargılanıyor. Videoda Fariz Bakhshaliyev sokakta yaşayan bir çocuğun su sattığı görüp ona yardım etmek için 10 TL veriyor. Video hem Instagram’da hem de YouTube’da viral oldu. Viral olan video izleyen kolluk kuvvetleri bir anda Fariz Bakhshaliyev tutuklama kararı aldı.

Sahte Sosyal Deney Videosu Çeken YouTuber Hapis Cezası Alacağı Kesinleşti

Kolluk kuvvetleri Fariz Bakhshaliyev tutukladıktan sonra tekrardan serbest bırakıldı. Fariz Bakhshaliyev‘in çektiği videonun kurgu olduğu nasıl anlaşıldı? Videoda yer alan küçük çocuğun sokakta kalan biri olmadığı anlaşıldı. Hatta annesi konu hakkında açıklama yaptı.

Çocuğun annesi ”Oğlumla YouTube için video çekeceklerini biliyordum. Fakat çekecekleri videonun içeriğini bilmiyordum. Bu yüzden bir sıkıntı görmedim. Oğlum oyuncu olmak istiyor. Oğlum videoda yer almak için benden izin istedi. Bende hevesi kırılmasın diye izin verdim. Yardıma ihtiyacımız yok. Böyle bir video çekileceğini bilsem izin vermezdim” şeklinde açıklama yaptı.

https://www.youtube.com/watch?v=ECAeECiGKtg
Sahte Sosyal Deney Videosu Çeken YouTuber Hapis Cezası Alacağı Kesinleşti

Fariz Bakhshaliyev 1.5 yıl hapis yatacağı 11 Mart tarihinde açıklandı. Hakim Fariz Bakhshaliyev için halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamadan dolayı 1.5 yıl hapis yatmasına karar verdi. Fariz Bakhshaliyev hapis cezası yatmıyor. Çünkü 2 yıldan az olan cezalar para cezasına çevrilebiliyor ya da ertelenebiliyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu