Güncel

Samsung, Belirli Akıllı Saatler İçin Desteğini Sonlandıracak

Her ne kadar yeni bir cihaza geçmek güzel olsa da, bu yeni cihazın eskiyen giyilebilir cihazınızı desteklemeyi bırakması kötü olabilirdi. Galaxy S21 ailesi 2021 senesinin ilk çeyreğinde piyasaya sürüldüğünde bunun olacağı bildirildi.

Samsung
Samsung

Galaxy Club’ın açıklamalarına göre, birkaç Samsung akıllı saat ve fitness takipçisi, Ocak ayı başlarında bir Unpacked etkinliğinde tanıtımı yapmayı düşünülen yeni Galaxy S21 ailesiyle çalışmayacak.

Samsung Galaxy S21 İle Çalışmayacağı İddia Edilen Giyilebilir Cihazlar Nelerdir?

  • Samsung Galaxy Gear
  • Samsung Galaxy Gear 2
  • Samsung Galaxy Gear 2 Neo
  • Samsung Gear Samsung
  • Samsung Gear Fit

Galaxy Club, bu cihazların eski Samsung akıllı telefonlarda da kullanılmaya devam edeceğini iddia ediyor. Fakat Galaxy Gear’ı olan kullanıcılar Galaxy S21 ile kullanmayı planlıyorsa, şansı pek de olmayabilir. Samsung, geçen yıllarda bu cihazlar için mükemmel destek sağlamıştı, lakin şirketin yoluna devam etmesi için gereken bir zaman dilimi bulunuyor.

Gear Fit‘i Galaxy S20 ile kullanmaya devam edilmesi planlanıyorsa, bu haber kullanıcılar için geçerli olmayacak. Ancak geleceğe hazırlanılmasına yardımcı olabilir. Çünkü bu sevilen bir giyilebilir cihaz için desteği kaybetmek anlamına geliyorsa, akıllı telefonunuzu güncellemek o kadar hızlı olmayacaktır. Ya da bir ihtimal kullanıcıların yeni bir akıllı telefon ve yeni bir giyilebilir cihaz için yeterli paraları bulunmuyorsa, bu durumda sahip olduklarına bağlı kalmalıdırlar.

Özellikle bizim gibi dolar kurunun çok yüksek olduğu ülkede bu epey kötü haber olduğunu düşünüyoruz. Maalesef telefonlar o kadar hızlı güncellenmiyor.

Güncel teknolojinin adresi Teknotomy Güncel sayfasını incelebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu